خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, کودکان  >  نادیده گرفتن کودکان فاقد هویت در منشور حقوق شهروندی

نادیده گرفتن کودکان فاقد هویت در منشور حقوق شهروندی

خبرگزاری هرانا ـ رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت که کودکان فاقد هویت در منشور حقوق شهروندی نادیده گرفته شده و برای این قشر برنامه ریزی نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، فاطمه دانشور در سیصد و چهاردهمین جلسه شورای شهر تهران گفت: “متن کامل منشور حقوق شهروندی در تاریخ ۲۹ آذر امسال در همایش قانون اساسی به امضا رئیس جمهوری رسید”.

وی افزود: “این منشور با هدف استیفاء و ارتقا حقوقی شهروندی تهیه و تنظیم شده و شامل مجموعه ای از حقوق شهروندی است”.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به غفلت از کودکان در منشور حقوق شهروندی اظهارکرد: “ماده ای که در این منشور نسبت به آن غفلت شده و از جامعیت کافی برخوردار نیست ماده مربوط به کودکان است”.

دانشور ادامه داد: “ما اقشاری از کودکان را داریم که بنا به شرایطی که دارند هیچ گاه دارای هویت نمی شوند و با بی هویتی بزرگ می شوند”.

وی حق بر هویت را یکی از اساسی ترین حقوق افراد دانست و خاطرنشان کرد: “آمار کودکان بی شناسنامه و بی هویت آمار معنا داری است و باید به دنبال راهکاری برای آن بود”.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد: “موضوعی که از جهات مختلف حائز اهمیت بوده، این است که کودکان بی هویت در جامعه جایگاهی ندارند و از وضعیت رفاهی خوبی نیز بی بهره هستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید