خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  یک کشته و دو زخمی در حوادث کارگری ۲۴ ساعت گذشته

یک کشته و دو زخمی در حوادث کارگری ۲۴ ساعت گذشته

خبرگزاری هرانا ـ روز گذشته یکی از کارگر ساختمانی شاغل در منطقه آزاد اروند براثر سقوط از داربست دچار حادثه شد و جان باخت. همچنین روز گذشته در تهران، دست کارگر نانوایی به هنگام کار بر اثر بی‌احتیاطی در دستگاه چونه گیر گیر کرد و به سختی مجروح شد. روز جاری نیز کارگر ۱۸ ساله ای در داخل یک مغازه کبابی با دستگاه چرخ گوشت صنعتی سرگرم کار بود که ناگهان دست راست وی بر اثر بی احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی درون این چرخ گوشت گیر کرد و انگشتان دستش به شدت آسیب دید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز گذشته یکی از کارگر ساختمانی شاغل در منطقه آزاد اروند براثر سقوط از داربست دچار حادثه شد و جان باخت.

روز گذشته (۲۸ آذرماه) یک کارگر ساختمانی در آبادان بر اثر سقوط از ارتفاع ۹ متری داربست دچار حادثه شد و بعد از انتقال به بیمارستان طالقانی جان باخت.

این منبع آگاه گفت: “در زمان حادثه این کارگرساختمانی در حال ساخت و ساز ساختمان بود که از داربست سقوط کرد”.

به گفته وی، ماموران کلانتری ۱۱ آبادان با احضار پیمانکار ساختمان علت سقوط کارگر آبادانی را مورد تحقیق قرار داده اند.

روز گذشته در تهران؛ دست کارگر نانوایی در تیغه‌های دستگاه گیر افتاد

به گزارش ایلنا، روز گذشته در تهران، دست کارگر نانوایی به هنگام کار بر اثر بی‌احتیاطی در دستگاه چونه گیر گیر کرد و به سختی مجروح شد.

این حادثه، عصر روز گذشته در شهرک ولیعصر (عج)، خیابان شهید حیدری جنوبی، رخ داده‌است.

به گفته حسین قربانی افسر آماده منطقه چهار عملیات آتش نشانی تهران، در یک نانوایی، کارگر جوان در حال کار بود که ناگهان دست وی در لا به لای تیغه‌های دستگاه چونه گیرنانوایی گرفتار شد.

وی با اشاره به اینکه کارگر ۲۴ ساله به شدت از ناحیه دست اظهار ناراحتی می‌کرد، افزود: نیروهای آتش نشانی بی‌درنگ پس از قطع جریان برق نانوایی و ایمن سازی محل حادثه، با استفاده از ابزار و تجهیزات نجات دست کارگر جوان را از داخل دستگاه چونه گیر رهاسازی کرده و وی را برای انتقال به مرکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس دادند.

چهار انگشت شاگرد کبابی چرخ شد

به گزارش میزان، در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اعلام رخداد این حادثه، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه۱۰۲ به همراه گروه نجات یک را به محل حادثه در یک مغازه کبابی در بلوار فردوس غربی فرستاد.

واحد کیانی مدیر منطقه ۵ عملیات آتش نشانی در این باره اظهار داشت: “کارگر ۱۸ ساله ای در داخل یک مغازه کبابی با دستگاه چرخ گوشت صنعتی سرگرم کار بود که ناگهان دست راست وی بر اثر بی احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی درون این چرخ گوشت گیر کرد و انگشتان دستش به شدت آسیب دید”.

وی اضافه کرد: “آتش نشانان بلافاصله با همکاری امدادگران اورژانس، فرد مصدوم را به بیمارستان سینا منتقل کردند و در حضور پزشکان در اتاق عمل با استفاده از تجهیزات امدادو نجات قسمتی از بدنه چرخ گوشت را برش داده و دست کارگر مصدوم را از داخل چرخ گوشت آزاد کرده و وی را تحویل پزشکان دادند”.

این مدیرآتش نشانی تصریح کرد: “خوشبختانه واکنش به موقع این کارگردر خاموش کردن دستگاه چرخ گوشت موجب شد از قطع شدن کامل انگشتان دست جلوگیری شود البته چهار انگشت دست راست او دچار آسیب دیدگی و له شدگی شد که بلافاصله از سوی پزشکان متخصص بیمارستان تحت درمان قرار گرفت”.

کارشناسان سازمان آتش نشانی همواره با خانواده ها و کسانی که با چرخ گوشت های خانگی و صنعتی سر و کار دارند توصیه می کنند هنگام کار با این وسیله جانب احتیاط را رعایت کرده و دست خود را بیش از حد مجاز درون گلویی چرخ گوشت فرو نبرند.

در صورتیکه دست افراد یا کودکان در چرخ گوشت گیر کرده و خروج آن امکان پذیر نیست کوچکترین حرکتی به دست یا چرخ گوشت ندهند و بلافاصله در تماس با سامانه ۱۲۵ از گروه امداد و نجات کمک بخواهند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید