خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  عالیه مطلب زاده از زندان اوین آزاد شد

عالیه مطلب زاده از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – عصر روز جاری، عالیه مطلب زاده با تودیع وثیقه موقتا تا زمان تشکیل دادگاه از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عالیه مطلب زاده بعد از بیست و پنج روز بازداشت در بند انفرادی ٢٠٩ زندان اوین امروز ساعت ١۶ با وثیقه سیصد میلیون تومانی موقتا تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

عالیه مطلب‌زاده فعال حقوق زنان، روز شنبه ششم آذرماه در پی احضار به وزارت اطلاعات بازداشت شده بود. ماموران امنیتی در این روز تلفنی با وی تماس گرفته و در رابطه با لوازم توقیف شده‌اش او را به وزارت اطلاعات احضار کرده بودند.

صدرا عبدالهی، همسر عالیه مطلب زاده گفته بود بازپرس شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین، اتهامات همسرش را موارد مختلف امنیتی ذکر کرده که پس از تکمیل پرونده او اعلام خواهد شد.

به گفته آقای عبدالهی در حکمی که ماموران وزارت اطلاعات برای تفتیش منزل مسکونی او ارائه داده اند “تعقیب ضد انقلاب و داعش” عنوان شده بود و بازپرس پرونده در پاسخ به اعتراض او گفته است که “در موارد این چنینی می توان حکم تلفنی از دادستان گرفت و لابد حکم تلفنی داشته اند.”

امیرسالار داودی، وکیل عالیه مطلب‌زاده در نامه‌ای سرگشاده به محمود علوی وزیر اطلاعات، ضمن ارائه جزییات بازداشت موکلش بر «نامشخص بودن اتهام» او  تاکید کرده بود. آقای داودی خانم مطلب زاده را «یک فعال مهم حوزه حقوق بانوان و منع خشونت علیه بانوان» خواند که به فاصله یک روز پس از روز جهانی منع خشونت علیه بانوان دستگیر شده است. این وکیل دادگستری در انتها درخواست کرد تا مقامات، حقوق شهروندی و دفاعی وی را تمام و کمال مراعات نمایند.

عالیه مطلب‌زاده از اعضای «کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض‌آمیز» پیشتر نیز بارها احضار و بازداشت شده است.

عالیه مطلب زاده

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید