خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  تبرئه‌ یک درویش در تهران، آزادی پنج درویش دزفولی

تبرئه‌ یک درویش در تهران، آزادی پنج درویش دزفولی

خبرگزاری هرانا ـ على معظمى گودرزى، از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادى که پیش از این از سوى دادگاه انقلاب به دو سال حبس تعزیرى محکوم شده بود، پس از تشکیل سه دوره دادگاه تجدیدنظر، نهایتا تبرئه شد. همچنین قرار بازداشت پنج درویش گنابادى ساکن شهرستان دزفول که از سوى دادسراى این شهرستان بازداشت شده بودند، تا زمان تشکیل دادگاه برداشته شد و شامگاه گذشته آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مجذوبان نور، این درویش گنابادى، سال ١٣٩٠ در جریان دستگیرى وکلا و فعالان حقوق دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور بازداشت و پس از تحمل یک ماه انفرادى به همراه تعدادی دیگر از متهمین موقتاً آزاد اما در ادامه به اتهام اجتماع و تبانى علیه امنیت ملى به دو سال حبس محکوم شد و اکنون پس از سه دوره دستور اعاده دادرسى از سوی دیوان عالی کشور، حکم تبرئهٔ آقاى معظمى از سوى دادگاه‌هاى تجدیدنظر استان تهران صادر شده است.

بنابر این گزارش؛ همچنین قرار بازداشت پنج درویش گنابادى ساکن شهرستان دزفول که از سوى دادسراى آن شهرستان بازداشت شده بودند، تا زمان تشکیل دادگاه ایشان برداشته شد و شامگاه گذشته آزاد شدند. این دراویش به دلیل اعتراض به سخنان عده‌اى طلبهٔ جوان علیه پیروان طریقت و عرفان در نمایشگاه هفتهٔ دفاع مقدس، به اخلال در نظم، تخریب اموال عمومى، توهین به مقدسات و توهین به مقامات ارشد نظام متهم شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید