خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ضرب و شتم و تفهیم اتهام بانوان بازداشت شده هوادار محمدعلی طاهری

ضرب و شتم و تفهیم اتهام بانوان بازداشت شده هوادار محمدعلی طاهری

خبرگزاری هرانا – در روزهای اخیر جمعی از هواداران محمدعلی طاهری طی سه مرحله مراجعه داوطلبانه به زندان اوین بازداشت شدند. بانوان بازداشت شده این جمع با عنوان “اخلال در نظم عمومی” در روز بازداشت مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند. این بازداشت شدگان پس از انتقال به زندان شهرری (قرچک) به طرح این اتهام و تبعید خود به این زندان اعتراض کردند که این اعتراض با خشونت مامورین زندان پاسخ داده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ظرف روزهای ۲۳، ۲۵ و ۲۷ آذرماه، جمعی از هواداران محمد علی طاهری تحت عنوان «کمپین کوچ به زندان اوین» بصورت داوطلبانه به زندان اوین مراجعه کردند که دست کم ۴۱ تن از آنان بازداشت و به زندان های تهران بزرگ (فشافویه) و ندامتگاه زنان شهر ری (قرچک) منتقل شده اند. این افراد به تداوم بازداشت محمدعلی طاهری، زندانی عقیدتی معترض هستند.

از ۴۱ شهروند معترض بازداشت شده، تعداد ۲۴ نفر خانم بوده و در همان روزهای بازداشت در شعبه سوم بازپرسی دادسرای اوین توسط قاضی حسینی پس از تفهیم اتهام «اخلال در نظم عمومی» به ندامتگاه زنان ری (قرچک) منتقل شده اند.

این بانوان که نسبت به اتهام وارده اعتراض داشته و در قرنطینه این زندان نگهداری می شوند، توسط ماموران مورد خشونت قرار گرفته اند.

یک منبع نزدیک به بانوان بازداشت شده هوادار محمدعلی طاهری در توضیح این موضوع به گزارشگر هرانا گفت: “این بازداشت شده ها به دلیل شرایط غیرعادی پرونده آقای طاهری با جمع کردن وسایل شخصی خود را به زندان تحویل دادند اما اتهام “اخلال در نظم” به آنها تفهیم شده. این زندانیان در اعتراض به این اقدام مسئولین قضایی و طرح چنین اتهامی، به درب قرنطینه می کوبیدند که چند مامور زن وارد قرنطینه شدند و با باتوم برقی آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده اند.”

این منبع در پایان تاکید کرد: “حال دو نفر از بازداشت شدگانی که مورد ضرب و شتم قرار گرفتند بد شده بود هر چند عصر بهتر شدند.”

هرانا روز گذشته لیست اسامی ۴۱ هوادار بازداشت شده محمد علی طاهری در پی مراجعه داوطلبانه به زندان اوین را منتشر کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید