خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت دو هنرمند ساکن آبادان توسط نیروهای امنیتی

بازداشت دو هنرمند ساکن آبادان توسط نیروهای امنیتی

خبرگزاری هرانا – سید حسن موسوی و رئوف دلفی، دو هنرمند ساکن آبادان از ۵ روز پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. از نهاد بازداشت کننده و اتهامات احتمالی آنان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سید حسن موسوی ملقب به «سید خون»، روزنامه نگار منتقد و بازیگر تئاتر و همچنین رئوف دلفی، هنرمند شاعر و عضو انجمن شعر آبادان، از روز سه شنبه ۲۳ آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

رئوف دلفی

یک منبع نزدیک به این دو هنرمند با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “از محل نگهداری، نهاد بازداشت کننده و اتهامات احتمالی آنان اطلاعی از دست نیست. فقط می دانیم بازداشت شده اند.”

این منبع مطلع در مورد فعالیت های آقایان موسوی و دلفی افزود: “فعالیت آنها هنری و انتقادی بود مثل نوشتن شعر و امثالهم در فضای مجازی”.

رئوف دلفی، شاعر و بازیگر سابقه همکاری با انجمن سینمای جوان آبادان، انجمن شعر آبادان و انجمن نمایش این شهر را دارد. او در چند فیلم از جمله مستند «خواب‌های فرانسوی» ایفای نقش کرده است.

حسن موسوی، شاعر و روزنامه‌نگار ساکن خرمشهر علاوه بر انتشار شعر در روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های محلی، سابقه همکاری با هفته‌نامه یادگاری و هفته‌نامه گویش در کارنامه خود دارد.

سید حسن موسوی متخلص به سید خون

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید