خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  سی درصد از مدارس خوزستان و ۵۰ درصد از مدارس دزفول نیازمند بازسازی فوری

سی درصد از مدارس خوزستان و ۵۰ درصد از مدارس دزفول نیازمند بازسازی فوری

خبرگزاری هرانا ـ رئیس اداره آموزش وپرورش دزفول با تاکید بر اینکه حدود ۵۰ درصد از مدارس دزفول فرسوده شده و نیاز به بازسازی دارند، گفت که قدمت این مدارس از ۴۰ سال بیشتر است. وی همچنین از برخی معلمان دزفولی که برای آموزش روزانه ۵۰ کیلومتر مسیر را برای رسیدن به مناطق عشایری و صعب العبور شهرستان طی می کنند، تقدیر کرد. همچنین مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان تاکید کرده ۳۰ درصد از مدارس خوزستان شرایطی دارند که نیازمند بازسازی مجدد هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، رئیس اداره آموزش وپرورش دزفول گفت: “حدود ۵۰ درصد از مدارس دزفول فرسوده شده اند و نیازمند بازسازی و بهسازی فوری هستند”.

عبدالمحمد جرجانی عصر امروز جمعه در آئین افتتاح مجتمع ورزشی حاج کاظم ریسمان سنج که با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد، اظهار کرد: “آموزش و پرورش دزفول از سال ۱۳۰۵ فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است”.

وی، تعداد دانش آموزان شهرستان را ۷۱ هزار نفر برشمرد و افزود: “در حال حاضر ۶ هزار نوآموز نیز در دوره پیش دبستانی در دزفول مشغول به یادگیری هستند”.

معاون مدیر کل و رئیس اداره آموزش وپرورش دزفول با اشاره به وسعت این شهرستان گفت: “برخی معلمان دزفولی برای آموزش روزانه ۵۰ کیلومتر مسیر را برای رسیدن به مناطق عشایری و صعب العبور شهرستان طی می کنند که این جای تقدیر دارد”.

جرجانی بابیان اینکه حدود ۵۰ درصد از مدارس دزفول روبه فرسوده شدن هستند، تصریح کرد: “قدمت این مدارس از ۴۰ سال بیشتر است و نیازمند بازسازی و بهسازی فوری هستند”.

وی همچنین عنوان کرد: “در حال حاضر چهار فضای آموزشی شامل دبستان مسلم بن عقیل، دبستان ضیایی، دبیرستان های برداران شهروز و طالقانی در سطح شهر دزفول و یک دبستان در روستای عبده محمد توسط خیران دزفولی در حال احداث است که قطعا تا مهرماه سال آینده به بهره برداری خواهند رسید”.

رئیس اداره آموزش وپرورش دزفول با اشاره به فرسودگی ناشی از قدمت زیاد ساختمان این اداره یادآور شد: “امیدوار هستیم با مشارکت و همراهی همیشگی خیران مدرسه ساز دزفول بتوانیم وضعیت فیزیکی و تجهیزاتی فضاهای آموزشی شهرستان را بیش از گذشته بهبود بخشیم”.

جرجانی در پایان از تلاش ها و همراهی های مستمر جامعه خیران بانوان و آقایان مدرسه ساز دزفول تقدیر و تشکر کرد.

در آئین افتتاح پروژه چند منظوره و بزرگ ورزشی حاج کاظم ریسمان سنج که ظهر امروز جمعه برگزار شد، استاندار خوزستان، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان، مدیرکل آموزش و پرورش استان، رئیس شرکت نفت و گاز مارون، مدیرعامل سازمان آب و برق حضور داشتند.

درپایان این مراسم توسط تمامی مسئولان از خانواده نیکوکار، ریسمان سنج با اهدای لوح ها و هدایای فراوانی تقدیر به عمل آمد.

مدیرکل سازمان نوسازی خوزستان: ۳۰ درصد از مدارس خوزستان نیازمند بازسازی مجدد هستند

به گزارش مهر، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: “۳۰ درصد از مدارس خوزستان شرایطی دارند که نیازمند بازسازی مجدد هستند”.

رضا رضایی عصر امروز جمعه در آئین افتتاح مجتمع ورزشی و چند منظوره  حاج کاظم ریسمان سنج در دزفول اظهار کرد: “خیران مدرسه ساز دزفولی گوی سبقت را از دیگر خیران در کشور ربوده اند”.

وی با تقدیر از خانواده نیکوکار و خیر ریسمان سنج افزود: “برادران ریسمان سنج نه تنها در استان خوزستان بلکه در بسیاری از استان های کشور فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی را احداث کرده و یا در حال ساخت هستند که دزفول باید برای داشتن چنین شخصیت هایی به خود افتخار کند”.

مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان تصریح کرد: “این خانواده خیر همچنین در حال ساخت مدرسه کودکان اوتیسم در اهواز هستند که نیاز مبرم استان به شمار می رفت”.

کمبود منابع مالی

رضایی بااشاره به کمبود منابع مالی و مشکلات اقتصادی کشور گفت: “وجود خیرانی همچون خانواده ریسمان سنج باعث می شود تا بتوانیم با وجود تمامی مشکلات و محدودیت ها فضاهای آموزشی خوبی را در سطح کشور احداث کنیم”.

وی ادامه داد: “با این وجود همچنان مشکلات زیاد در زمینه فضاهای آموزشی در خوزستان وجود دارد به گونه ای که برخی مدارس در مناطق استان در شان دانش آموزان و مردمان آن مناطق نیست”.

رضایی بیان کرد: “در حال حاضر ۳۰ درصد از فضاهای آموزشی در استان خوزستان نیازمند بازسازی مجدد هستند”.

مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به ساخت مدارس مختلف در مناطق حاشیه ای، روستایی و محروم استان در ۱۰ سال گذشته، گفت: “امیدوار هستیم که خیران مدرسه ساز استان و به ویژه دزفول همچنان یاریگر و پشتیبان آموزش و پرورش باشند”.

رتبه دوم خوزستان در کشور

رضایی با بیان اینکه خیران مدرسه ساز خوزستان با اندکی اختلاف پس از تهران از رتبه دوم در کشور برخوردار هستند، خواستار تداوم حمایت خیران نسبت به ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی، ورزشی و پرورشی شد.

وی در پایان مجتمع ورزشی زنده یاد ریسمان سنج را از بزرگترین سالنهای ورزشی و چند منظوره در خوزستان برشمرد و از جامعه خیران دزفول تقدیر و تشکر کرد.

مجتمع ورزشی حاج کاظم ریسمان سنج شامل یک سالن مجهز تنیس روی میز با برخورداری از شش میز تنیس، سالن چند منظوره و استاندارد در ابعاد ۳۰ در ۵۰  برای والیبال، بسکتبال، فوتسال، سالن جداگانه کشتی و ژیمناستیک، و همچنین دارای جایگاه مخصوص تماشاگران، رختکن، اتاق اداری، سالن جلسات، نمازخانه و سرویس بهداشتی است.

۳۰ میلیارد ریال اعتبار این پروژه به صورت کاملا خیرساز و توسط دو فرد نیکوکار دزفولی حاج رضا و حاج علی ریسمان سنج فرزندان زنده یاد حاج کاظم ریسمان سنج تامین شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید