خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی در خراسان و نیشابور

معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی در خراسان و نیشابور

خبرگزاری هرانا ـ کارگران شاغل در کارخانه لبنی «پالود پارسیان» در نیشابور و کارگران شاغل در واحد تولیدی جهان الکتریک در استان خراسان رضوی از معوقات مزدی سه الی چهار ماه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شاغل در کارخانه لبنی «پالود پارسیان» در نیشابور دست کم سه ماه مزد معوقه از کارفرمای خود طلبکارند.

تعدادی از کارگران این واحد تولیدی با اعلام این مطلب گفتند: “در کارخانه «پالود پارسیان» که در زمینه محصولات لبنی در شهرک صنعتی خیام نیشابور فعالیت دارد حدود ۱۸۰ کارگر مشغول کارند که بابت سه ماه مزد معوقه از کارفرمای  خود طلبکار اند”.

بنا بر ادعای کارگران، کارفرمای کارخانه لبنی «پالود پارسیان» به دلیل آنچه گسترش بحران در صنایع لبنی و کمبود نقدینگی نامیده می‌شود، مطالبات کارگران را با تاخیر پرداخت می‌کند.

منابع خبری ایلنا در این واحد تولیدی با اشاره به اینکه کارخانه پالود در زمینه فروش محصولات  خودهیچ مشکلی ندارد در ادامه  افزودند: “در شرایطی که محصولات این کارخانه به برخی کشورهای همجوار مانند تاجیکستان، افغانستان و کردستان عراق و تعدادی از کشور‌های منطقه خلیج فارس صادر می‌شوند، تاخیر در پرداخت حقوق برای کارگران سئوال برانگیز شده است”.

طبق اظهارات آنان این کارخانه با وجود بهبود وضعیت مالی کارخانه در سال جاری، شرایط مالی کارگران تغییری نکرده و مشکلات معیشتی آنان به تبع عدم دریافت حقوق روز به روز بیشتر می‌شود.

کارگران جهان الکتریک چهار ماه مزد معوقه طلبکارند

به گزارش ایلنا، کارگران شاغل در واحد تولیدی جهان الکتریک در استان خراسان رضوی تا چهار ماه مزد معوقه از کارفرمای خود طلبکارند.

منابع با اعلام این خبر افزوند: “کارخانه جهان الکتریک واقع در کلیلومتر ۵ جاده نیشابور به مشهد که در زمینه تولید انواع کلید وپریز فعالیت دارد بابت  چهار ماه مزد معوقه به کارگران خود بدهکار است”.

بنا بر ادعای کارگران، کارفرمای جهان الکتریک به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع حقوق آنان و سایر هزینه‌های جانبی  را ندارد در نتیجه این تاخیر و تعلل چند ماهه، کارگران را از نظر معیشتی و روحی در وضعیت نامطلوبی قرار دارند.

به گفته کارگران این واحد صنعتی در کارخانه جهان الکتریک حدود ۱۸۰ کارگر مشغول کارند که وضعیت موجود موجب نارضایتی آنان  شده است.وضعیت پیش آمده درحالی است که پیش‌تر تعداد کارگران این واحد تولیدی به بیش از ۲۵۰ نفر می‌رسید.

بر پایه اطلاعاتی که کارگران جهان الکتریک در اختیار قرار داده اند مدیران این کارخانه از چندین سال قبل به بهانه‌های متعدد مرتبا از کمبود منابع مالی و شرایط نامناسب تولید شکایت دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید