خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۹/۲۴ ساعت ۲۳:۵۲:۳۲

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها, کارگران  >  تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی و باغداران مینابی

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی و باغداران مینابی

خبرگزاری هرانا ـ کارگران مجتمع پتروشیمی مارون در ماهشهر در روز جاری و جمعی از باغداران مینابی روز گذشته در دو تجمع اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، اعتراض کارگران «مجتمع پتروشیمی مارون» امروز نیز در اعتراض به بی توجه ای کارفرما به مطالبات صنفی شان ادامه دارد.

جمعی از کارگران  مجتمع پتروشیمی مارون در این زمینه گفتند که امروز چهار شنبه  (۲۴ آذر ماه)، برای دومین روز پیاپی، مقابل ساختمان دفتر مدیریت دست به اعتراض صنفی زده اند.

یکی از کارگران مجتمع پتروشیمی مارون در ماهشهر بصورت مشخص در مورد مطالبات خود وهمکارانش می گوید: “در مجتمع پتروشیمی مارون۲۵۰۰ کارگر مشغول کارند این کارگران علاوه بر اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل در این واحد تولیدی  به استمرار جذب نیروهای غیر بومی نیز انتقاد دارند”.

به گفته وی، تا به امروز یکسان‌سازی حقوق در مجتمع پتروشیمی مارون اعمال نشده است و این مسئله باعث شده است تا افزایش دستمزد کارگرانی که سالهاست در این واحد صنعتی به کارهای سخت مشغولند، متناسب با سوابق کاری آنها نباشد.

این کارگر با بیان اینکه حدود دو هزار کارگر قرار دادی و۵۰۰ کارگر رسمی  شاغل در این واحد صنعتی  مشغول کارند در ادامه   افزود: “در اجتماع امروز، برخی مدیران  کارخانه با حضور در جمع معترضین وعده رسیدگی به خواسته های صنفی کارگران را در یکسال آینده داده‌اند  واز کارگران خواسته اند به اعتراض  خود تا برسی این موضوع خاتمه دهند”.

به گفته وی این وعده ها در حالی  به کارگران داده می شود که پیش از این نیز کارفرما وعده رسیدگی به خواسته های صنفی کارگران را در ارتباط به اجرای طرح طبقه بندی به کارگران داده بود.

این کارگر با تاکید بر اینکه ما خواستار دریافت مطالبات قانونی خود هستیم در ادامه افزود: تجمع دو روز گذشته نتیجه بی‌توجهی به یک خواسته صنفی قدیمی کارگران است.

بصورت مشخص از سوی کارگران مجتمع پتروشیمی مارون  گفته می شود اعتراض صنفی کارگران در حالی است که روز گذشته نیز همین کارگران تجمع مشابهی را  در محوطه مقابل ساختمان مدیریت برپا کرده بودند که با بی توجه ای مسئولان امروز نیز ادامه پیدا کرد.

تجمع اعتراض‌آمیز باغداران مینابی به‌علت کمبود آب

به گزارش فارس، باغداران مینابی ظهر روز گذشته به علت کمبود آب، تجمعی اعتراض‌آمیز را مقابل دفتر سیدمصطفی ذوالقدر نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی برپا کردند.

یکی از مهمترین اعتراضاتی که باغداران مینابی به آن اذعان دارند عدم حمایت شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان در زمینه برداشت آب‌های زیرزمینی دارای مجوز است چراکه مجوز این برداشت از سوی این دستگاه صادر شده است که اکنون از آن جلوگیری می شود.

مشکل کمبود آب در میناب به علت برداشت بی‌رویه این نعمت خدادادی و حفر چاه‌های غیر مجاز، کشاورزان منطقه را با مشکلات عدیده‌ای مواجه ساخته است.

شهرستان میناب روزی به عنوان قطب کشاورزی جنوب مطرح بود که خشکسالی اخیر و کمبود آب حتی به زیرساخت‌های کشاوری در این منطقه لطمه زده است و بخش عمده‌ای از مردم که به شغل کشاورزی در میناب مشغول هستند را با معضل بیکاری مواجه کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید