خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  دانش آموزان شهرستان کلاله از شرایط تحصیلی مناسبی برخوردار نیستند

دانش آموزان شهرستان کلاله از شرایط تحصیلی مناسبی برخوردار نیستند

خبرگزاری هرانا ـ نصرت برزگر فرماندار کلاله با اشاره به محرومیت های منطقه و فرسودگی مدارس و اماکن تربیتی و آموزشی شهرستان کلاله گفت که متاسفانه وضعیت مدارس و امکانات آموزشی در شهرستان مناسب نیست و دانش آموزان از شرایط تحصیلی مناسبی برخوردار نیستند و باوجود این مشکلات حوزه آموزشی هم عملا با مشکلات عدیده ای مواجه است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، جلسه مشترک معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با حضور نماینده مردم شهرستان، فرماندار کلاله، مدیرکل نوسازی مدارس، رئیس مجمع مدرسه سازان با روسای آموزش و پرورش شرق گلستان در فرمانداری کلاله برگزار شد.

نصرت برزگر در این جلسه با اشاره به محرومیت های منطقه و فرسودگی مدارس و اماکن تربیتی و آموزشی شهرستان گفت: “متاسفانه وضعیت مدارس و امکانات آموزشی در شهرستان مناسب نیست و دانش آموزان از شرایط تحصیلی مناسبی برخوردار نیستند و باوجود این مشکلات حوزه آموزشی هم عملا با مشکلات عدیده ای مواجه است”.

وی در ادامه افزود: “به حمدالله چند پروژه خیریه احداث و نوسازی مدارس در روستاهای شهرستان با مشارکت مجمع خیرین مدرسه ساز در دستور کار قرار داریم ولی نیاز به حضور و توجه بیشتر مسئولین و مقامات داریم تا بتوانیم خدمت مناسبی به شهروندان ارائه دهیم”.

مهندس غراوی نماینده شهرستان گفت: “متاسفانه شهرستان های شرق استان در تمامی حوزه ها دچار محرومیت هستند و باید نگاه مسئولین همانند سایر نقاط بطور یکسان به همه استان باشه و اینکه قسمتی غنی و قسمتی ضعیف اصلا قابل پذیرش عموم نیست”.

وی در ادامه خواستار حضور جدی مجمع خیرین و ادارات کل در شرق استان برای رفع این غبار محرومیت از منطقه شد.

رئیسی معاون وزیر آموزش و پرورش هم در اظهاراتی گفت: “باید همه مسئولین و عموم مردم دست در دست هم برای رفع مشکلات آموزشی ورود کنند، امروز ما با مشکل کمبود شدید اعتبار مواجه هستیم”.

کمیلی رئیس مجمع مدرسه سازان گفت: “ما باید تحرک جمعی بین اولیاء دانش آموزان ایجاد بکنیم و همه دست به دست هم مشکلات را حل کنیم و در این دو سال سرانه ای به ما ندادن که مشکلات را سر کردیم”.

وی در ادامه خواستار حرکت خودجوش شهرستان برای اجرای پروژه ها شد و گفت: “متاسفانه برابر نیاز پروژه سازی نمیکنند و مسئولین آموزشی هم که نمیتوانند خدمت کنند بروند و جایشان را به کسی دهند که می تواند کار کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید