خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵, 27th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ ساعت ۲۲:۰۴:۲۳

    خانه  > اقلیت های دینی, سایر گروهها  >  بازداشت، تهدید و ضرب و شتم طلبه سنی مذهب در شهرستان سرباز

بازداشت، تهدید و ضرب و شتم طلبه سنی مذهب در شهرستان سرباز

خبرگزاری هرانا ـ روز شنبه هفته جاری، یک طلبه منبع العلوم کوه ون شهرستان سرباز توسط سپاه محلی سرکور بازداشت و پس از ۱۰ ساعت بازداشت، ضرب و شتم و تهدید رها شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز شنبه ۲۰ آذر ماه، نیروی های محلی سپاه پاسداران “احمد بزرگزاده” فرزند ملا امین ساکن “راچیدر” طلبه حوزه علمیه منبع العلوم کوه ون سرباز را بازداشت و پس از ۱۰ ساعت بازجویی و ضرب و شتم رها کردند.

یک منبع مطلع گزارش داد که ماموران سپاه منطقه از وی تعهد خواسته اند که “تحصیل در مدرسه دینی منبع العلوم را ترک کند”

ماه گذشته نیروهای بومی سپاه پاسداران شش جوان که برای تفریح به کوه های اطراف روستای خود رفته بودند را بازداشت و پس از تنبیه و اذیت و آزار با واسطت ریش سفیدان محلی آزاد کردند.

علاوه بر این، سال گذشته این نیروهای محلی با همراهی نیروهای غیر بومی سپاه پاسداران به مدرسه دینی دارالهدی راچیدر یورش برده بوده و به کتب دینی و قرآن های موجود در مدرسه بی حرمتی کرده بودند که مورد انتقاد تعدادی از ائمه جمعه شهرستان سرباز قرار گرفتند.

مردم محل می گویند: “نیروهای محلی سپاهی در منطقه سرکور و پادیگ با فرماندهی یکی از روحانیان نزدیک به حاکمیت ساکن همان منطقه تا کنون بخاطر رفتارهای زننده و خارج از عرف مردم را به ستوه آورده اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید