خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  تعیین تکلیف مجازات اسیدپاشی و حمایت از قربانیان در لایحه جلوگیری از خشونت علیه زنان

تعیین تکلیف مجازات اسیدپاشی و حمایت از قربانیان در لایحه جلوگیری از خشونت علیه زنان

خبرگزاری هرانا ـ عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس از تغییر در مجازات اسید پاشی و حمایت از قربانیان اسیدپاشی در لایحه جلوگیری از خشونت علیه زنان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر درخصوص آخرین اقدامات مجلس درجهت تغییر و تشدید مجازات مربوط به اسیدپاشی، گفت: “در این زمینه مجلس به دنبال تدوین طرحی بود اما پس از انجام مذاکراتی با معاون زنان نهادریاست جمهوری مشخص شد که دولت در تلاش است تا به موضوع اسیدپاشی و قوانین مربوط به آن درلایحه جلوگیری ازخشونت علیه زنان بپردازد”.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، افزود: “طبق اظهارات خانم مولاوردی در لایحه دولت که امیدواریم به زودی به مجلس ارایه شود به قوانین و مجازات های مورد نیاز برای فرد مجرم و فردی که اقدام به اسیدپاشی کرده توجه شده است، ضمن اینکه نمایندگان مجلس ازدولت تقاضا دارند که در لایحه مذکور اشدمجازات برای فرد مجرم درنظرگرفته شود”.

وی تصریح کرد: “پس از بررسی لایحه درمجلس اگر قوانین و مجازات ها درجهت جلوگیری ازخشونت علیه زنان به ویژه اسید پاشی ضعیف بود نمایندگان طرح مجزایی را آماده می کنند”.

ذوالقدر با تاکید براینکه باید اشد مجازات برای مجرمان و فرد اسیدپاش درنظرگرفته شود، گفت: “به طورحتم در قانون مجازات اسلامی و بندهای مربوط به مبارزه با اسیدپاشی باید اصلاح و بازنگری صورت گیرد، بنابراین باید دید که لایحه دولت می تواند به دغدغه مردم در خصوص جلوگیری از هرگونه خشونت علیه زنان از جمله اسیدپاشی پاسخگو باشد یا اینکه باید راهکار دیگری را درنظرگرفت”.

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون فعلی مجازات برای مجرم اسیدپاش کافی نیست، افزود: “متاسفانه فرد که در معرض اسیدپاشی قرارگرفته تا آخر عمر بااین مشکل درگیر است، اما ممکن است قانون فرد مجرم را تنها با چند ضربه شلاق تنبیه کند؛ بنابراین در حوزه مجازات ها بایداصلاحاتی صورت گیرد، به عنوان مثال یا حبس ابد برای مجرم درنظر گرفته شود یا اینکه به همان اندازه که فرد آسیب دید مجرم نیز مجازات شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید