خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  صدها تن از کارگران معدن زغال سنگ طزره دست به تجمع زدند

صدها تن از کارگران معدن زغال سنگ طزره دست به تجمع زدند

خبرگزاری هرانا ـ بیش از ۵۰۰ کارگر معدن طزره در شهرستان شاهرود صبح روز (۲۰ آذر ماه)در واکنش به وضعیت نامعلوم مطالبات مزدی خود مقابل ساختمات اداری این واحد معدنی در طزره تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران معدن ذغال سنگ طزره با اعلام این خبر گفتند: “صبح روز شنبه (۲۰ آذر ماه) بیش از ۵۰۰ نفر از همکاران شیف صبح آن‌ها در محوطه این واحد معدنی مقابل ساختمان اداری تجمع صنفی برپا کرده اند”.

این کارگران افزودند: “دست کم چهارماه است مزد پرداخت نشده طلبکاریم و تا این لحظه با وجود برپایی چند نوبت اجتماع صنفی و مراجعه به مسئولان مربوطه هیچ تغییری در شرایط ما ایجاد نشده است”.

طبق اظهارات کارگران طزره، کارفرما در تجمعات قبلی که آخرین آن روز یکشنبه (۱۴ آذر ماه)بمدت یک ساعت برگزار شد وعده داد که تا پایان هفته (پنجشنبه ۱۸ آذر ) بخشی از طلب مزدی آنها را پرداخت خواهد کرد اما ظاهرا این وعده عملی نشد و آنها دوباره اعتراض صنفی خود را از سرگرفته‌اند”.

کارگران معدن طزره با یادآوری اینکه دستمزد مربوط به ماههای مرداد، شهریور، مهر و آبان آنها به تاخیر افتاده است، افزودند: “از قرار معلوم چون خریداران ذغال سنگ هنوز به تعهدات مالی خود در برابر کارفرما عمل نکرده‌اند  دستمزد آنها به تاخیر افتاده است”.

طبق اظهارات کارگرانی که در اجتماع صنفی امروز شرکت دارند گفته می شود یکی دیگر از نگرانی ما این است در صورت ادامه مشکلات مالی معدن و با توجه به اینکه به ماه های پایانی سال نزدیک می شویم کارفرما علاوه بر مشکل پرداخت دستمزد  درپرداخت عیدی کارگران نیز دچار مشکل شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید