خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۹/۲۰ ساعت ۲۰:۱۹:۳۳

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  یک ماه بلاتکلیفی زرتشت احمدی راغب در سلول انفرادی در زندان اوین

یک ماه بلاتکلیفی زرتشت احمدی راغب در سلول انفرادی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – علی‌رغم گذشت یک ماه از بازداشت زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب، این فعال مدنی هم‌چنان در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین به صورت بلاتکلیف نگهداری می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بعد از گذشت یک ماه از بازداشت زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب توسط نیروهای نهاد اطلاعات، هنوز هیچ دادگاهی برای وی تشکیل نشده و آقای احمدی در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین بصورت بلاتکلیف نگهداری می شود.

یک منبع نزدیک به خانواده احمدی ضمن اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: آقای احمدی در این مدت چندین بار اجازه تماس تلفنی داشته و با خانواده اش صحبت کرده است.

شایان ذکر، صبح روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه، زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب، در منزل شخصی اش در شهریار توسط نیروهای امنیتی لباس شخصی بازداشت و روز بعد در یک تماس تلفنی کوتاه به خانواده‌اش خبر داد که در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود.

این فعال مدنی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی داشته است.

مورخ ۲۷ بهمن ماه سال ۹۴ شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار، زرتشت احمدی، را به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق نشر مطالب انتقاد آمیز در فیسبوک شخصی اش به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود.

آقای احمدی راغب، پرونده دیگری نیز در ارتباط با شرکت در تجمعات اعتراضی مسالمت آمیز دارد، وی دوم آذرماه سال گذشته به همراه تعداد دیگری از فعالین مدنی در تجمعی مقابل ساختمان لاستیک دنا در تهران بازداشت و به بند هشت زندان اوین منتقل شد. وی با قرار کفالت در شانزدهم آذرماه از بابت پرونده مذکور آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید