خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  کاهش حبس سه زندانی سنی مذهب در دادگاه تجدید نظر

کاهش حبس سه زندانی سنی مذهب در دادگاه تجدید نظر

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدید نظر محکومیت سه زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج را به ۱۲ سال حبس کاهش داد. این زندانیان که پیش تر به اعدام محکوم شده بودن پس از نقض پرونده در دیوان عالی کشور و محاکمه مجدد به ۱۵ سال تحمل حبس محکوم شدند که این حکم نیز در مرحله تجدید نظر به ۱۲ سال کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم ۱۵ سال حبس «تیمور نادری زاده، فرشید ناصری و فرزاد شاه نظری» سه زندانی سالن ۲۱ زندانیان سنی مذهب در بند ۷ زندان رجایی شهر کرج، به ۱۲ سال در دادگاه تجدیدنظر کاهش یافت.

این سه زندانی در دادگاه بدوی توسط قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران هر یک به ۱۵ سال حبس محکوم شده بودند.

پس از «دوشنبه سیاه» زندان رجایی‌شهر کرج که با انتقال ۳۷ زندانی سنی مذهب این زندان تحت تدابیر شدید امنیتی به سلول انفرادی، حکم اعدام دست‌کم ۲۰ تن از آنان اجرا شد، مدتی پس از این واقعه حکم اعدام سه زندانی مذکور در دیوان‌عالی کشور نقض و پس از بازگشت به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۱۵ سال حبس تغییر یافت.

لازم به یادآوری است، در روز “دوشنبه سیاه” زندان رجایی‌شهر کرج، مورخ ۱۱ مردادماه سال جاری با یورش بی سابقه گارد سیاهپوش این زندان تعداد ۳۷ زندانی سنی مذهب محکوم به اعدام ساکن در سالن ۱۰ این زندان با دستبند-پابند و چشم بند با تدابیر شدید امنیتی به سلول انفرادی منتقل شدند و بر اساس اعلام مقامات قضایی حکم اعدام دست کم ۲۰ نفر از آنها اجرا شد. هر چند بعضی منابع غیررسمی اعدام شدگان را تا ۲۶ تن برآورد می کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید