خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام  >  اعدام دو زندانی در زندان ورامین متوقف شد

اعدام دو زندانی در زندان ورامین متوقف شد

خبرگزاری هرانا – اجرای حکم اعدام دو زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر که از زندان قزلحصار به زندان خورین ورامین منتقل شده بودند، به تعویق افتاد. این زندانیان روز جاری به زندان قزلحصار کرج بازگردانده شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۵ آذر۹۵، دو زندانی با اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر با محکومیت اعدام، جهت اجرای حکم از واحد دو زندان قزلحصار کرج به زندان خورین واقع در خیرآباد ورامین منتقل شده بودند.

اجرای حکم اعدام این زندانیان به دلایل نامعلومی به تعویق افتاد و به زندان قزلحصار بازگردانده شدند.

هویت احراز شده این زندانیان توسط هرانا به شرح زیر گزارش شده بود:

۱- «ایمان دور امامی»، متهم به حمل و نگهداری ۲۰ کیلو مخدر صنعتی شیشه / از سالن ۳ واحد دو زندان قزلحصار

۲- «اسفندیار گراوند»، متهم به حمل و نگهداری یک کیلو و هفتصد گرم هروئین به شکل محلول پیش ساز، فاقد سابقه کیفری پیشین/ از سالن ۲ واحد دو زندان قزلحصار

در هفته های اخیر نمایندگان مجلس ایران با یک فوریت طرح حدف مجازات اعدام مجرمان مواد مخدر موافقت کرده بودند. این طرح پس از بررسی در کمیسیون تخصصی طی ۴۵ روز تا ۳ ماه آینده برای رای گیری به صحن مجلس ارجاع داده خواهد شد.

نمایندگان مجلس همچنین با ارسال نامه ای به قوه قضاییه خواستار تعلیق اعدام مجرمان مواد مخدر که دستکم جمعیتی بالغ بر ۵ هزار زندانی را در بر میگیرد تا زمان مشخص شدن سرنوشت طرح مذکور شدند با اینحال قوه قضاییه تا کنون پاسخ روشنی به این درخواست نداده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید