خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران دو واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران دو واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ کارگران پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس و کارگران آب و فاضلاب روستایی شادگان از معوقات مزدی خود به ترتیب به مدت سه و شش ماه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. درعین حال پاداشی که قرار بوده به تعدادی از این کارگران پرداخت شود، تاکنون پرداخت نشده‌است.

کارگران پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس در تماس با ایلنا از معوقات مزدی خود خبر دادند.

به گفته کارگران، کارفرمایان شرکت‌های پیمانکاری این پالایشگاه، به تازگی دستمزد مرداد ماه کارگران را پرداخت کرده‌اند و این کارگران که تعداد آنها چند صد نفر است، سه ماه دستمزد پرداخت نشده‌ دارند.

در عین حال کارگران یکی از شرکت‌های پیمانکاری این پالایشگاه که زیرمجموعه شرکت فلات است، نصف دستمزد مردادماه خود را نیز نگرفته اند.

کارگران ستاره خلیج فارس می‌گویند: در مورد زمان پرداخت معوقات مزدی هیچ اطلاعی به کارگران داده نشده و روال معمول در این پالایشگاه این است که کارگران از زمان پرداخت مطالبات خود خبردار نمی‌شوند.

علاوه بر عدم پرداخت معوقات مزدی، کارگران این پالایشگاه از مشکلات دیگری نیز سخن می گویند، یکی از کارگران پیمانکاری این پالایشگاه می‌گوید: “حدود ۵۰ روز پیش از این، وزیر نفت از پالایشگاه بازدید کرد و در جریان این بازدید، مقرر شد مبلغی برای پاداش به تعدادی از پرسنل یکی از بخش‌ها اختصاص داده شود”.

این کارگر با بیان اینکه این مبلغ، اختصاص داده شد و شرکت‌های پیمانکاری شاغل در آن بخش خاص، لیست کارگران را برای دریافت پاداش به کارفرمایان مادر ارائه دادند، افزود: “تاکنون هیچ خبری از این پاداش مقرر، نشده  و ما کارگران نمی‌دانیم که چه بر سر این پاداش آمده و چرا تاکنون مبلغی به کارگران پرداخت نشده است”.

معوقات مزدی کارگران آب و فاضلاب روستایی شادگان

به گزارش ایلنا، دستمزد حدود صد کارگر آب و فاضلاب روستایی شادگان در شش ماه گذشته پرداخت نشده‌است.

حدود ۱۰۰ کارگر شاغل در بخش‌های مختلف اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان شادگان در استان خوزستان حدود شش ماه است که دستمزد و مزایا دریافت نکرده‌اند.

از قرار معلوم، از فروردین ماه سال جاری تاکنون تنها، دستمزد خردادماه و تیرماه این کارگران پرداخت شده است.

این کارگران مزایای مزدی خود را از ابتدای سال جاری دریافت نکرده‌اند.

این عدم پرداخت دستمزد کارگران درحالیست که پرسنل رسمی، قرارداد معین و طرحی‌ها با احتساب آذرماه چهارماه حقوق معوقه دارند و آبداران نیز با احتساب آذرماه، پنج ماه دستمزد عقب مانده دارند.

مسئولان اداره آب و فاضلاب روستایی شادگان می‌گویند: “با توجه به تخصیص نیافتن اعتبارات دولتی و ضعیف بودن بنیه مالی شرکت، جهت حل مشکل دستمزدها،  توجه ویژه مسئولان را خواستاریم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید