خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ضرب و شتم مهدی فرحی شاندیز و انتقال به انفرادی در زندان رجایی شهر

ضرب و شتم مهدی فرحی شاندیز و انتقال به انفرادی در زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، مهدی فرحی شاندیز زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج، پس از خودداری از اعزام به دادگاه، توسط مسئولان زندان با ضرب و شتم به دادگاه اعزام شد. آقای فرحی در بازگشت از دادگاه به سلول انفرادی منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پانزدهم آذرماه ۹۵، مهدی فرحی شاندیز، زندانی سیاسی در سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج درپی خودداری از اعزام به دادگاه، توسط داریوش امیریان مدیر داخلی زندان و همچنین رئیس حفاظت این زندان با ضرب و شتم و اجبار به دادگاه اعزام شد.

یک منبع نزدیک به این زندانی با تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “آقای فرحی شاندیز پس از بازگشت از دادگاه نیز توسط این مسئولین به سلول انفرادی منتقل شده است.”

این زندانی سیاسی تا کنون سه بار به اتهام توهین به رهبری در دادگاه های مختلف محاکمه شده و جمعا به نه سال حبس محکوم شده است.

در حال حاضر، آقای فرحی علیرغم به پایان رسیدن حکمش، بیش از دوماه است که بدلیل پرونده سازی جدید به اتهام توهین به رهبری در بازداشت موقت است.

مهدی فراحی شاندیز، در آخرین مورد از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، طی حکمی به تاریخ صدور پنجم خرداد ماه ۱۳۹۴ به اتهام توهین به رهبری و اخلال در نظم عمومی به ۳ سال حبس محکوم شده است. این در حالی است که تشکیل جلسه دادرسی به اطلاع وی نرسیده بود و حکم نیز به زندانی یا وکیل ابلاغ نشده و مستقیما در برگه صورت وضعیت زندانی قید شده بود.

این زندانی بهمن ماه سال ۱۳۹۳ نیز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام توهین به رهبری به ۳ سال حبس محکوم شد و پیشتر نیز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ به همین اتهام از سوی قاضی مقیسه به ۳ سال حبس محکوم شده بود.

وی درباره اولین دادگاهش به اتهام توهین به رهبری به هرانا گفته بود: “دو تا از دربان‌های دادگاه انقلاب را به عنوان شاهد آوردند و گفتند که ایشان یک شیشه را زده و شکسته و در عین حال شعار مرگ برخامنه‌ای هم سر داده است.”

مهدی فراحی شاندیز که سابقه بازداشت های متعددی دارد، ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ در مراسم روز جهانی کارگر در پارک لاله تهران دستگیرشده و با تفتیش مأموران امنیتی مدارک، وسایل شخصی و کتب وی ضبط شد. وی در پی این دستگیری به ۹ ماه حبس محکوم شد که بیشتر آنرا درسلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ اوین گذراند و بهمن ماه ۸۸ از زندان آزاد شد.

آقای شاندیز آخرین بار پس از مراجعات مکرر به دادگاه انقلاب برای گرفتن لوازم و مدارک توقیف شده‌اش (گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی، کامپیو‌تر و…) با ممانعت آن‌ها از ورود به شعبه مورد نظر مواجه شد و پس از مقاومت، دستگیر و در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام توهین به رهبری و اخلال در نظم به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد، با این که حکم سه سال حبس اول وی سوم آبان ماه سال ۹۳ به پایان رسید ولی تشکیل پرونده های جدید، مانع آزادی وی شد.

این زندانی هم اینک در بند ۴ سالن ۱۲ زندانیان سیاسی در  زندان رجایی شهر کرج نگهداری می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید