خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵, 2nd of August 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ساعت ۱۶:۰۳:۵۹

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ئاسو رستمی به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج منتقل شد

ئاسو رستمی به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج منتقل شد

خبرگزاری هرانا – ئاسو رستمی، فعال مدنی روز جاری به سالن ۱۲ زندانیان سیاسی در بند چهار زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه شانزدهم آذرماه، ئاسو رستمی پس از دو روز از انتقال از زندان اوین، به سالن ۱۲ زندانیان سیاسی در بند چهار زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

آقای رستمی روز سیزدهم آذر توسط ماموران امنیتی در منزل خود بازداشت و جهت تحمل محکومیت ۲ ساله حبس خود به زندان اوین منتقل شده بود. وی روز بعد همراه تهدید به زندان رجایی شهر منتقل شد.

شایان ذکر است، مادر ئاسو رستمی به دلیل اطلاع رسانی در مورد بازداشت فرزندشُ توسط یک نهاد امنیتی نامشخص به صورت تلفنی تهدید شده بود.

لازم به یادآوری است ئاسو رستمی فعال مدنی، روز چهارشنبه ۱۶ مهر ماه پس از برگزاری تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل در حمایت از کوبانی به همراه چند فعال مدنی دیگر بازداشت شد و پس از طی دوران انفرادی و بازجویی به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

وی به دلیل فعالیت های مدنی مسالمت آمیز، به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و توهین به رهبری به ۷ سال زندان محکوم شد، دادگاه وی به همراه سه فعال مدنی دیگر، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد و مجموعا به ۳۸ سال زندان محکوم شدند.

فعالیت های مجازی و انتشار مطالب انتقادی درباره وضعیت حقوق بشر و اعدام در ایران، همدلی و همراهی با خانواده های زندانیان سیاسی و خانواده های زندانیان محکوم به اعدام، شرکت در تجمعی در دفاع از کوبانی، همدلی با خانواده های قربانیان حوادث سال ۸۸ و ارتباط با فعالین حقوق بشر، مستند اتهاماتی بود که به این فعال مدنی وارد بود.

پرونده ئاسو رستمی در شعبه ۳۶ و در مرحله دادگاه تجدیدنظر بررسی شد و حکم صادره اولیه کاهش یافت. آقای رستمی از بابت اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» به یک‌سال و نیم و «توهین به رهبری» به شش‌ماه و جمعا به دو سال حبس محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید