خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  مسئول بسیج زنان؛ قوه قضائیه با تلاش‌گران تساوی جنسیتی برخورد کند

مسئول بسیج زنان؛ قوه قضائیه با تلاش‌گران تساوی جنسیتی برخورد کند

خبرگزاری هرانا – مسئول بسیج جامعه زنان٬ مدعی شد تعهد ایران به سازمان ملل برای تحقق «تساوی جنسیتی» «خلاف قانون» است و از قوه قضائیه خواست با این تلاش‌ها برخورد کند. خانم اصلانی مدعی شد گزارشات نقض حقوق زنان در ایران در راستای «بزرگنمایی خشونت علیه زنان» در کشور و «در تضاد با مصالح زنان» است.

به گزارش هرانا به نقل از مهر٬ مینو اصلانی روز شنبه ۱۳ مهر، در یک نشست خبری٬ فعالیت‌ها برای ایجاد «تساوی جنسیتی» را «بر خلاف منافع زنان» ارزیابی کرده است.

خانم اصلانی مدعی «بزرگنمایی خشونت علیه زنان» در ایران شد و آن را نیز «در تضاد با مصالح زنان» دانسته است.

او از کمپین سازمان ملل به مناسبت روز جهانی رفع خشونت علیه زنان با عنوان «دنیا را نارنجی کن»، نیز انتقاد کرده و مدعی شده این کمپین می‌گوید «زنان نباید محبت و عشق خود را نثار خانواده کنند».

مسئول بسیج جامعه زنان همچنین از مقام‌های دولتی این پرسش را مطرح کرده که «چرا باید به سازمان ملل تعهد بدهند تا ۱۵ سال آینده تساوی جنسیتی را محقق می‌کنند؟»

خانم اصلانی افزوده است «شنیده شده است که تفاهم‌نامه‌ای امضا شده تا براساس آن مشاغل به صورت مساوی بین زنان و مردان تقسیم شود». با این حال او اشاره نکرده که این تفاهم‌نامه از سوی چه کسانی یا سازمانی با سازمان ملل متحد امضا شده است.

او همچنین با انتقاد از کسانی که ازدواج دختران ۱۷ ساله را مصداق خشونت علیه زنان می‌دانند٬ مدعی شد «ازدواج دختران در سنین جوانی باعث افتخار است».

او گفته پرسشنامه‌ای از سوی عده‌ای در خصوص عملکرد دستگاه‌ها در زمینه «تساوی جنسیتی» طراحی شده که «خلاف قانون» است و «قوه قضاییه باید اقدام کند.»

این مسئول بسیج نامی از مجری این طرح نبرده٬ اما در بین سخنان خود انتقاد‌هایی نیز متوجه عملکرد معاونت امور زنان ریاست جمهوری کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید