خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی و بلاتکلیفی کارگران در سه واحد صنفی

معوقات مزدی و بلاتکلیفی کارگران در سه واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ ۱۰۰ تن از کارگران اداره راه و شهرسازی زابل و ۱۵۰ کارگر خدماتی بیمارستان صیاد شیرازی گرگان ۴ ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند. از سوی دیگر بدنبال اعلام متوقف شدن فعالیت برخی شعب «موسسه ثامن الحجج» در کشور، حدود ۴۸ نفر از کارکنان این موسسه در شعبه گرگان بلاتکلیف مانده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، با گذشت ۹ ماه از شروع سال جدید کارگران اداره راه وشهرسازی زابل هنوز موفق به دریافت مطالبات معوقه ۴ ماه گذشته خود نشده‌اند.

تعدادی از کارگران اداره راه وشهرسازی گزارش کرده اند،حدود ۱۰۰  کارگرشاغل در اداره راه وشهرسازی شهرستان زابل در استان سیستان وبلوچستان هستیم که معوقات مزدی مربوط به چهار ماه از سال جاری خود را هنوز دریافت نکرده ایم.

به ادعای این کارگران اداره راه وشهرسازی زابل که کارفرمای آنها محسوب می‌شود به دلیل آنچه که پرداخت نشدن بودجه وکمبود منابع مالی عنوان می‌شود پرداخت مطالبات آنها درا با تاخیر انداخته است.

بر اساس این گزارش، از قرار معلوم بی‌توجهی مدیران اداره راه وشهرسازی زابل به مطالبات کارگران باعث شده تا  کارگران انگیزه کار کردن را از دست بدهند.

این کارگران می‌گویند به دلیل آنکه حجم مطالبات پرداخت نشده آنها ۱۲۰روز رسیده است دیگر قادر به گذران زندگی خود نیستند و این وضعیت در حالی است  هر روز با وعده های عملی نشده مدیران این اداره روبرو هستیم با این حال با آغاز فصول سرد سال که فعالیت روزانه آنها چند برابر از قبل می شود تا به امروز کارگران در انجام  کار روزانه خود کوتاهی نکرده اند.

باوجود آنکه کارگران قرار دادی اداره راه زابل خواستار آن هستند تا این اداره مطالبات معوقه کارگران را پرداخت کند اما تا این لحظه پیگیری‌های آنها بی‌نتیجه مانده است.

کارگران خدماتی بیمارستان صیاد گرگان ۴ ماه حقوق نگرفته‌اند

به گزارش ایلنا، ۱۵۰ کارگر خدماتی بیمارستان صیاد شیرازی گرگان که تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی گلستان فعالیت می‌کنند ۴ ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.

حدود ۱۵۰ نفر از کارگران خدماتی  بیمارستان شهید صیاد شیرازی گرگان که به صورت روز مزدی در استخدام دانشگاه علوم پزشکی گلستان هستند، در حدود چهار ماه حقوق معوقه طلب دارند.

این کارگران که از ۲ تا ۴ سال به انجام کارهایی خدماتی ،تاسیساتی مشغولند، می گویند: “علاوه بر ۴ ماه حقوق معوقه ، حق بیمه شماری از آنها که به عنوان نیروی خدماتی بیمارستان صیاد شیرازی  مشغول کارند، نیز هنوز پرداخت نشده است و همین اتفاق باعث ایجاد مشکلاتی برای آنها شده”.

درعین حال آنان می گویند که به دلیل نوع قرار داد کاری که با کارفرما دارند ثبات شغلی ندارند و هر لحظه امکان بیکاری شان وجود دارد.

کارگران بخش خدمات بیمارستان صیاد شیرازی گرگان در ادامه درباره تبدیل وضعیت  شغلی خود مدعی شدند قرار بود در سال ۹۵ قرارداد کارگران بخش خدمات طبق مصوبه تامین استان از روز مزدی به حالت قرار دادی ومستقیم تبدیل شود اما با گذشت ۹ ماه از شروع سال این اتفاق هنوز نیفتاده است.

گفتنی است کارگران خدماتی بیمارستان صیاد شیرازی گرگان در اعتراض به تعویق حقوق و با طرح مطاله انعقاد قرارداد مستقیم با کارفرمای اصلی  درسال جاری چندین بار مقابل ساختمان اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی گرگان تجمع کرده بودند.

بلاتکلیفی ۴۸ نفر از کارکنان موسسه ثامن الحجج در گرگان

به گزارش ایلنا، بدنبال اعلام متوقف شدن فعالیت برخی شعب موسسه ثامن الحجج در کشورمنابع خبری در استان گلستان از بلاتکلیفی حدود ۴۸ نفر از کارکنان این موسسه در شعبه گرگان خبر داد.

حدود ۴۸ نفراز کارکنان موسسه ثامن الحجج شعبه گرگان از ابتدای سال جاری با اعلام  متوقف شدن فعالیت این موسسه بیکار وبلاتکلیف شده اند.

منابع کارگری با یادآوری اینکه کارمندان اخراجی با میانگین سوابق ۱۰سال به امید بازگشت بکار ،اخیرا شکایتی را برای پیگیری مطالبات صنفی خود در مراجع رسیدگی  در اداره کار مطرح کرده‌اند در ادامه افزودند: مدیریت موسسه ثامن الحجج در حالی کارکنان مذکور را اخراج کرده که هیچ گونه مسئولیتی در قبال وضعیت شغلی آنان نمی پذیرد.

در عین حال منابع خبری در خصوص وضعیت شغلی کارکنان اخراجی گفتند: “از قرار معلوم  بانک مرکزی برای جذب نیروکار ثامن الحجج در سایر بانکها مذاکراتی انجام داده  است. همچنین  قرار بود یکی از بانکهای خصوصی مسئولیت شغلی برخی  کارکنان موسسه  ثامن‌الحجج حائز شرایط را از طریق  بر گزاری آزمون  بپذیرد که تا هم اکنون هنوز خبری از این موضوع  نیست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید