خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  برگزاری سه تجمع اعتراضی در کشور

برگزاری سه تجمع اعتراضی در کشور

خبرگزاری هرانا ـ جمعی از سپرده‌گذاران و کارمندان موسسه ثامن‌الحجج و جمعی از بازنشستگان فرهنگی صبح امروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و خواستار رسیدگی مسئولین به مطالبات خود شدند. از سوی دیگر کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی امروز نیز در واکنش به بی توجه ای کارفرما دومین روز اعتراض خود را پشت سر گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از سپرده‌گذاران و کارمندان موسسه ثامن‌الحجج مقابل مجلس تجمع کردند.

گروهی از سپرده‌گذاران موسسه مالی ثامن‌الحجج صبح امروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این تجمع‌کنندگان که خواستار رسیدگی به پرونده موسسه ثامن‌الحجج هستند، پلاکاردهایی در دست داشتند که از مسئولان می‌خواستند از آنها حمایت کنند.

صبح امروز رخ داد؛ تجمع بازنشستگان فرهنگی مقابل مجلس

به گزارش ایلنا، امروز صبح جمعی از بازنشستگان فرهنگی مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده اند.

امروز صبح چند صد نفر از معلمان بازنشسته سراسر کشور به تهران آمدند و مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این تجمع که از ساعت ده صبح آغاز شده، از روزهای قبل در شبکه های مجازی توسط بازنشستگان سازماندهی شده بود.

بازنشستگان فرهنگی می گویند: “نسبت به پایین بودن مستمری معلمان بازنشسته معترضیم و خواستار رفع تبعیض بین بازنشستگان آموزش و پرورش و بازنشستگان سایر ارگان ها و ادارات دولتی هستیم”.

گفتنی است، در ماههای گذشته فرهنگیان بازنشسته بارها مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شده‌اند.

دومین روز اعتراض کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی

به گزارش ایلنا، اعتراض کارگران «مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل » امروز نیز در اعتراض به بی توجه ای کارفرما به مطالبات صنفی شان ادامه دارد.

جمعی از کارگران  مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل در این زمینه به ایلناگفتند که امروزیکشنبه  (۱۳ آذر ماه)، برای دومین روز پیاپی، دست به اعتراض صنفی زدند.

یکی از کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل  بصورت مشخص در مورد مطالبات خود  وهمکارانش می گوید: “در مجتمع آلمینیوم المهدی حدود ۲۴۰۰ کارگر مشغول کارند این کارگران علاوه بر آنکه فاقد امنیت شغلی اند کارفرمای بخش خصوصی کارخانه در پرداخت مطالبات آنان بی توجه ای می کند”.

به گفته وی در حال حاضر از نه ماه پیش که کارفرمای بخش خصوصی وارد مجتمع  شده است در صدد حذف برخی از مزایای مربوط به حق افزایش تولید و پرداختی‌های ویژه اعیاد  کارگران است که از بدو تاسیس این مجتمع به آنان پرداخت می شده است. علاوه بر آن احتمال اخراج تعداد زیادی از کارگران  خدماتی برای جبران کمبود منابع مالی کارخانه قوت گرفته است.

این کارگر با بیان اینکه حدود ۶۰۰ کارگر این کارخانه بصورت خدماتی با قراردادهای کوتاه مدت تحت مسئولیت چند پیمانکار مشغول کارند افزود: “تقریبا از چند روزپیش شائبه اخراج حدود ۲۰۰ نفر از کارگران قرار داد در دستور کار اعضای هیوت مدیره کارخانه قرار گرفته است”.

بصورت مشخص از سوی کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی گفته می شود اعتراض صنفی کارگران در حالی است که روز گذشته نیز همین کارگران تجمع مشابهی را در محوطه برپا کرده بودند که با بی توجه ای مسئولان استانی تا شب گذشته نیز  پیدا کرد.

کارگران معترض با استناد به اینکه  کارفرما بخش خصوص در ابتدای ورود به کارخانه وعده پرداخت مطالبات و تامین امنیت شغلی آنها را داده بود همچنان پیگیر معوقات مزدی خود هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید