خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵, 20th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۹/۱۵ ساعت ۰:۱۷:۰۶

    خانه  > کودکان  >  وجود دست کم ۲ هزار کودک بی شناسنامه و هویت در استان البرز

وجود دست کم ۲ هزار کودک بی شناسنامه و هویت در استان البرز

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی البرز گفت که حدود ۲۰۰۰ کودک بی‌هویت و بی‌شناسنامه در البرز زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، قاسم جهانبخش اظهار کرد: “شناسایی‌ کودکان بی‌هویت و بدون شناسنامه به‌علت پراکندگی وضعیت مهاجرت در استان به سادگی امکان‌پذیر نیست”.

وی ادامه داد: “البرز با موج بزرگ مهاجرت به خصوص مهاجرت اتباع افغانستانی مواجه است و همین امر باعث ایجاد پدیده‌ کودکان بی‌هویت می‌شود”.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی البرز افزود: “طبق بررسی‌های انجام شده شش درصد از کل افغانی‌هایی که به ایران مهاجرت کرده‌اند در البرز ساکن هستند”.

این مسئول یادآورشد: “کودکان بی‌هویت حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان افغانستانی هستند که بار مشکلات زیادی را به دوش می‌کشند”.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی البرز توضیح داد: “در کل کشور ۳۲ هزار زن ایرانی با مردان افغان ازدواج کرده‌اند که بدون شک شش درصد از این ازدواج‌ها در البرز صورت گرفته‌است”.

جهانبخش خاطرنشان کرد: “براین اساس می‌توان احتمال داد که حدود ۲۰۰۰ کودک بی‌شناسنامه حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان افغانستانی در استان وجود داشته باشد”.

وی‌ یادآور شد: “جمع‌آوری آمار دقیق از کودکان بی‌هویت و بدون شناسنامه در البرز به همکاری دستگاه‌های مختلفی نیازمند است و تنها از عهده یک دستگاه برنمی‌آید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید