خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تهدید مادر ئاسو رستمی و انتقال فرزندش به زندان رجایی‌شهر کرج

تهدید مادر ئاسو رستمی و انتقال فرزندش به زندان رجایی‌شهر کرج

خبرگزاری هرانا – درحالی که مادر ئاسو رستمی پس از اطلاع رسانی در مورد نحوه بازداشت پسرش به صورت تلفنی از سوی یک نهاد امنیتی تهدید شده، ظهر روز جاری آقای رستمی به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد. خانواده رستمی شدیدا نگران سرنوشت فرزندشان درپی بی‌خبری بعد از انتقال وی هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهاردهم آذرماه ۹۵، ئاسو رستمی جهت تحمل محکومیت حبس از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد.

یک منبع نزدیک به خانواده رستمی دراین‌باره به گزارشگر هرانا گفت: “شب گذشته بعد از اطلاع‌رسانی انجام شده توسط مادر ئاسو، از یک نهاد امنیتی با وی تماس گرفتند و او را تهدید کردند که با رسانه‌ها صحبت نکند درغیراین صورت برای فرزندش درسر خواهد شد.”

این منبع مطلع در ادامه تاکید کرد: “درحال حاضر خانواده رستمی به شدت نگران سرنوشت فرزندشان هستند، چرا که ئاسو در تماسی که با خانواده داشته گفته است او را تهدید کرده و گفته‌اند جایی میفرستیمت که در جای قبلی برایت هتل محسوب شود. بعد از آن نیز به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده و دیگر خبری از او در دست نیست.”

صبح روز گذشته، ئاسو رستمی، فعال مدنی توسط ماموران امنیتی پس از تفتیش و بهم ریختن و توقیف وسایلش در منزل، توام با خشونت بازداشت و جهت تحمل محکومیت ۲ ساله حبس خود به زندان اوین منتقل شده بود.

لازم به یادآوری است ئاسو رستمی فعال مدنی، روز چهارشنبه ۱۶ مهر ماه پس از برگزاری تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل در حمایت از کوبانی به همراه چند فعال مدنی دیگر بازداشت شد و پس از طی دوران انفرادی و بازجویی به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

وی به دلیل فعالیت های مدنی مسالمت آمیز، به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و توهین به رهبری به ۷ سال زندان محکوم شد، دادگاه وی به همراه سه فعال مدنی دیگر، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد و مجموعا به ۳۸ سال زندان محکوم شدند.

فعالیت های مجازی و انتشار مطالب انتقادی درباره وضعیت حقوق بشر و اعدام در ایران، همدلی و همراهی با خانواده های زندانیان سیاسی و خانواده های زندانیان محکوم به اعدام، شرکت در تجمعی در دفاع از کوبانی، همدلی با خانواده های قربانیان حوادث سال ۸۸ و ارتباط با فعالین حقوق بشر، مستند اتهاماتی بود که به این فعال مدنی وارد بود.

پرونده ئاسو رستمی در شعبه ۳۶ و در مرحله دادگاه تجدیدنظر بررسی شد و حکم صادره اولیه کاهش یافت. آقای رستمی از بابت اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» به یک‌سال و نیم و «توهین به رهبری» به شش‌ماه و جمعا به دو سال حبس محکوم شد.

تصویری از منزل ئاسو رستمی بعد از تفتیش وسایل و بازداشت

تصویری از منزل ئاسو رستمی بعد از تفتیش وسایل و بازداشت

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید