خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان, گزارش تصویری  >  تاسیس مدرسه کپری با دانش آموزان بی شناسنامه در سراوان / تصاویر

تاسیس مدرسه کپری با دانش آموزان بی شناسنامه در سراوان / تصاویر

خبرگزاری هرانا ـ دبستان کپری عارف در منطقه سراوان بم پشت دهستان کشتگان روستای رسول آباد در حالی امسال ساخته شده و آغاز به کار کرده است که مسئولان دولتی از برنامه جدی برای برچیدن مدارس کپری سخن گفته اند. ضمن این‌که دو سوم از دانش آموزان این مدرسه به علت فقر خانواده هنوز موفق به تهیه شناسنامه نشده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، این دبستان دارای ۳۰ دانش آموز است که ۲۰ نفر از این کودکان به علت فقر و ناداری خانواده هنوز موفق به تهیه شناسنامه نشده اند.

نکته عجیب در این مدرسه این است که فقط ۱۰ جفت کتاب به آنها داده شده ویعنی به ازای هر سه نفر یک جفت کتاب وجود دارد و دانش آموزان به طور نوبتی یا فقط سر کلاس از کتابها استفاده میکنند. این در حالی است که مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از اعطای کتاب به کلیه مدارس خبر داده و گفته که در این زمینه “کمبودی” وجود ندارد.

از سوی دیگر فصل زمستان آغاز شده و منطقه کوهستانی بم پشت که مدرسه کپری عارف در آنجا واقع شده است بسیار سرد است اما از هیچ امکانات گرمایشی بهره نمی برد.
در این بین سوال کلیدی که خانواده ها و معلمان این دانش آموزان می پرسند: آیا این دانش آموزان توانایی رقابت با مرکز کشور را خواهند داشت؟!

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید