خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  همسر محمدعلی طاهری: به زودی جلسه دادگاه دیگری برای همسرم برگزار خواهد شد

همسر محمدعلی طاهری: به زودی جلسه دادگاه دیگری برای همسرم برگزار خواهد شد

خبرگزاری هرانا – خانم محمدیان، همسر محمدعلی طاهری با بیان این‌که به زودی جلسه دادگاه دیگری برای همسرش تعیین شده، ضمن تاکید به تهدید شدنش در صورت اعتراض به هر شکلی به دلیل «همسر آقای طاهری بودن»، گفت از امکان ملاقات و تلفن به عنوان نوعی اعتراض و اعتصاب خودداری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زیبا محمدیان، با تایید حضور محمدعلی طاهری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، گفت: “قاضی پرونده آقای احمدزاده با من تماس گرفتند تا برای دیدار آقای طاهری به دادگاه بروم، اما من نرفتم. به این دلیل که من اعتقادم این است ایشان باید آزاد شوند و من در منزل رویت شان کنم.”

وی در مورد کیفیت برگزاری دادگاه در ادامه افزود: “در دادگاه اتفاق خاصی روی نداده بود. فقط نوبت بعدی دادگاه برای آینده‌ای نزدیک تعیین شده است. آقای طاهری در دادگاه گفته بودند یا مرگ یا آزادی. آقای طاهری در پرونده منع تعقیب خورده و قاضی احمدزاده هم اذعان داشته است که در پرونده اتهام خاصی دیگر وجود ندارد.”

همسر محمدعلی طاهری در گفتگوی اختصاصی با هرانا تاکید کرد: “روز یکشنبه ۲۵ مهر آخرین تلفن ایشان به خانه بوده و روز چهارشنبه ۲۱ مهر آخرین ملاقات ما بوده است. از این تاریخ ها دیگر من از ایشان خبری نداشتم.”

زیبا محمدیان در مورد اعتصاب غذای همسرش نیز تصریح کرد: “آقای طاهری در ابتدای اعتصاب غذایش در صحبتی که با من داشت گفت تا رسیدگی به پرونده و مشخص شدن نتیجه، به اعتصاب غذا ادامه خواهم داد. از نظر ما رسیدگی به پرونده یعنی برگزاری دادگاه، تبرئه و آزادی ایشان.”

وی در پایان گفتگوی خود با هرانا تاکید کرد: “من به عنوان همسر آقای طاهری نه در دادگاه حاضر می‌شوم و نه دیگر در زندان به ملاقات خواهم رفت. شاید برای ملاقات و تلفن هم مانعی دیگر وجود نداشته باشد، اما بنده برای اعتراض از این امکان خودداری خواهم کرد. من به عنوان همسر آقای طاهری اعتراض به شکل دیگری نمی‌توانم انجام دهم چرا که به محض اعتراض تهدید می‌شوم. این تنها نوع اعتراضی است که می‌توانم به این پرونده داشته باشم.”

محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام “توهین به مقدسات”، “مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران”، “ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع”، “استفاده غیرمجاز از عناوین علمی دکتر و مهندس”، “ضالّه بودن کتب و آثار”، به ۵ سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود.

در حالی که بیش از هشت ماه پیش مدت محکومیت آقای طاهری به پایان رسیده و جزای نقدی وی نیز پرداخت شده است، اما با این حال تا کنون از آزادی وی ممانعت بعمل آمده است.

در مهرماه سال جاری، آقای علیزاده طباطبایی، وکیل محمدعلی طاهری زندانی، از اعتصاب غذای اعتراضی وی خبر داد، اما از آن پس، هیچ اطلاعی از سرنوشت این زندانی در دست نبود.

محمود علیزاده طباطبایی با اعلام صدور منع تعقیب برای موکلش گفته بود که به دنبال آزادی آقای طاهری هستیم. این وکیل دادگستری بصورت ضمنی اعتصاب غذای موکلش را که آقای طاهری از آن با عنوان “روزه” یاد کرده، تایید کرده بود.

سازمان عفو بین الملل در دو بیانیه جداگانه در روزهای ۲۹ مهرماه و ۵ آبان با عناوین «بی خبری از محمدعلی طاهری، زندانی در اعتصاب غذا» و «محمدعلی طاهری کجاست؟» نسبت به بی‌خبری از آقای طاهری، بنیانگذار گروه عرفان حلقه، که در اعتصاب غذا به سر می‌برد، ابراز نگرانی کرده بود. این سازمان از حکومت ایران خواسته بود ضمن اطلاع رسانی در مورد وضعیت و محل نگهداری وی، فورا و بدون قید و شرط این زندانی عقیدتی را آزاد کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید