خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  سید محمد ابراهیمی به تحمل حبس محکوم شد / سند

سید محمد ابراهیمی به تحمل حبس محکوم شد / سند

خبرگزاری هرانا – سید محمد ابراهیمی، کنشگر مدنی که اخیرا پس از تحمل حدود ۵ سال حبس از زندان آزاد شده بود به اتهام «تبلیغ علیه نظام» از طریق «ارتباط با احمد شهید و خانواده زندانیان سیاسی» توسط قاضی مقیسه به تحمل یکسال زندان محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سید محمد ابراهیمی، فعال مدنی به اتهام تبلیغ علیه نظام، از طریق ارتباط با گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل و همینطور انطلاع رسانی در موردزندانیان سیاسی بیمار توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضیه مقیسه به تحمل یکسال زندان محکوم شد.

حکم صادره مورخ اول آذرماه صادر و در روزهای اخیر به این کنشگر مدنی ابلاغ شده است.

صدیقه زینعلی، مادر آقای ابراهیمی در گفتگو با گزاشگر هرانا در این رابطه گفت “با توجه به وضعیت بیماری محمد، بیش از هر چیز نگران سلامتی او هستم”، خانم زینعلی حکم صادره را ناعادلانه خواند.

لازم به یادآوری است، محمد ابراهیمی پیش تر در سال ۸۸ به اتهام اجتماع و تبانی، توهین به رهبری و شرکت در راهپیمایی های اعتراضی به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

ebrahimi-sanad

حکم ابلاغ شده به سید محمد ابراهیمی

وی پس از تحمل ۴ سال و ۹ ماه حبس با صدور قرار عدم تحمل کیفر به دلیل بیماری ریوی و مشکلات ستون فقرات مورخ ۳ خردادماه سال جاری، چند ماه پیش از موعد پایان حبس از زندان آزاد شده بود.

آقای سید محمد ابراهیمی برادر چهار جانباز جنگ ۸ ساله است که همگی دارای ۷۰ درصد جانبازی و از کار افتادگی هستند، وی از سوی بنیاد جانبازان مرکز بعنوان کفیل آنها مشخص شده است. اجرای احتمالی این حکم میتواند به افزایش مشکلات خانواده او منتهی شود.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید