خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  معضل لباس های آلوده، مانع جدید اعزام زندانیان رجایی شهر به بیمارستان

معضل لباس های آلوده، مانع جدید اعزام زندانیان رجایی شهر به بیمارستان

خبرگزاری هرانا – صبح روز جاری “پیام مرکزی” شهروند بهایی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج که از ناراحتی قلبی رنج می برد به دلیل خوددازی از پوشیدن لباس‌های آلوده زندان و هم‌چنین امتناع از پذیرفتن دستبند و پابند، با دستور آقای مردانی رئیس این زندان، از اعزام به بیمارستان، قرار ملاقات با پزشک و بستری شدن بازماند. وی با ساعتی تاخیر به بند خود بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز ششم آذرماه ۹۵، مردانی رئیس زندان رجایی‌شهر کرج از اعزام به بیمارستان”پیام مرکزی”  شهروند بهایی زندانی مبتلا به ناراحتی قلبی ممانعت بعمل آورد.

خانواده این زندانی مدتی قبل به دلیل عارضه قلبی وی، برایش نوبت ویزیت و بستری شدن گرفته بودند.

یک منبع نزدیک به آقای مرکزی در توضیح این موضوع به گزارشگر هرانا گفت: “علیرغم سرمای هوا، زندان فقط از چند دست لباس نازک در زمان اعزام زندانیان به محیط های خارج زندان استفاده می کند. زندانیانی که ناچارند در این سرما لباس های نازک مورد اشاره را بپوسند بدلیل پاکیزه نبودن لباسها و استفاده اشتراکی مبتلا به بیماریهای پوستی میشوند. این موضوع یکی از دلایل گسترش بیماری های پوستی و عفونی در زندان گوهردشت(رجایی شهر) کرج است. به همین دلیل آقای مرکزی و بسیاری از زندانیان عمدتا سیاسی، در کنار مسایل عقیدتی از پوشیدن لباس‌های کثیف به دلایل بهداشتی نیز امتناع می‌کنند در مقابل آقایان مردانی و حاجیلو به این بهانه از خروج آنها و اعزام به مراکز درمانی جلوگیری می کنند. امروز هم نهایتا آقای مرکزی بعد از کشمکش زیاد با مسئولین زندان، با بیماری قلبی وخیمش به بند بازگشت.”

پیام مرکزی متولد ۱۳۳۶ در تهران و ساکن گرگان در ۲۸ آبان سال ۹۱ بازداشت و با اتهامات «تبلیغ علیه نظام، همکاری با دول متخاصم و عضویت در تشکیلات مخفی بهائی» در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران توسط قاضی مقیسه به ۵ سال حبس محکوم شد. مسئولین قضایی با درخواست های مرخصی وی برای ازدواج دخترش و همچنین بیماری مادرش مخالفت کرده اند.

پدر این شهروند با نام «امیر هوشنگ (شاپور) مرکزی» در مهرماه سال ۶۳ در زندان اوین اعدام شد. مادر وی نیز با نام «پریچهر آزاده» در همان سال‌ها به مدت ۵ سال در زندان اوین متحمل حبس شده است.

پیام مرکزی، شهروند بهایی محبوس

پیام مرکزی، شهروند بهایی محبوس

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید