خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, زندانیان  >  وضعیت نامناسب چهار شهروند بوکانی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه

وضعیت نامناسب چهار شهروند بوکانی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه

خبرگزاری هرانا – دهها شهروند بوکانی که مورخ ۱۵ مهرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند به مرور و با تودیع وثیقه آزاد شدند با اینحال ۴ تن از این بازداشت شدگان کماکان در بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه ارومیه در بازداشت و در شرایطی نامناسب به سر می برند. گزارش های دریافتی حاکی از بدرفتاری، ضرب و شتم و حتی شکنجه این بازداشت شدگان است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه پانزدهم مهرماه، نیروهای امنیتی با یورش هماهنگ به خانه تعداد زیادی از شهروندان ساکن بوکان و حومه آن، با ضرب و شتم اقدام به بازداشت تعداد پرشماری از شهروندان نمودند. دستگیر شدگان ده‌ها نفر از جمله «جوانان و نوجوانان کم سن، بعضی از امامان مساجد و طلبه های آن‌ها» گزارش شده بودند.

اکثر بازداشت شدگان با تودیع وثیقه آزاد شدند، ولی هم‌چنان چهار تن از این شهروندان سنی مذهب بوکانی با نام‌های «عبدالغفور آسوار، یعقوب نوره، کمال علی اقدم و هژار فارقی» در بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه سیدالشهدا ارومیه واقع در جاده ارومیه-تبریز نگهداری می‌شوند.

یک منبع نزدیک به خانواده این شهروندان در مورد آخرین وضعیت آنان به گزارشگر هرانا گفت: “خانواده عبدالغفور اسوار دوهفته قبل به ملاقات رفته بودند. اجازه حرف زدن زیاد به آنها نداده بودند. در ضمن در حضور دو مامور ملاقات انجام شده بود. خیلی ضعیف شده بود و آثار شکنجه روحی و جسمی به عینی در ظاهرش نمایان بوده است.”

این منبع ادامه داد: “مقامات این نهاد به خانواده‌ها گفته‌اند به زودی پرونده جمع شده و به دادگاه فرستاده خواهد شد.”

هرانا پیش‌ از این، با اعلام خبر آزادی تعدادی از آنان، از تداوم بازداشت ۹ تن گزارش داده بود.

لازم به یادآوری است از اتهامات منتسبه علیه این شهروندان سنی مذهب اطلاعی در دست نیست با این حال افراد نزدیک به آنان گرایش های مذهبی آنان را در طرح اتهامات علیه این افراد محتمل می دانند.

وضعیت چهار شهروند سنی مذهب بازداشت شده مناسب نیست

وضعیت چهار شهروند سنی مذهب بازداشت شده مناسب نیست

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید