خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان محکومیت؛ مصطفی علی احمد از زندان ارومیه به مکان نامعلومی منتقل شد

با پایان محکومیت؛ مصطفی علی احمد از زندان ارومیه به مکان نامعلومی منتقل شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، با پایان محکومیت حبس، مصطفی علی احمد زندانی سیاسی تبعه سوریه از زندان مرکزی ارومیه به مکان نامعلومی منتقل شد. با توجه به جنگ داخلی در سوریه و همینطور تعلق آقای علی احمد به حزب کردستان ترکیه که بر علیه دولت ترکیه مبارزه می کند سرنوشت او در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سوم آذرماه ۹۵، مصطفی علی احمد زندانی سیاسی اهل کوبانی سوریه، با پایان محکومیت حبس از این زندان به مکان نامعلومی منتقل شد.

مصطفی علی احمد مورخ ۳۰ تیر سال ۸۴ بازداشت شد. وی هنگام دستگیری از ناحیه پای چپ زخمی شده بود.

آقای علی احمد، در ابتدا به اعدام محکوم شده بود ولی با اعتراض وی، دادگاه تجدید نظر برای اتهام «محاربه از طریق همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون کردستان» ۱۰ سال و یک سال حبس نیز به دلیل عبور غیرقانونی از مرز مجموعا ۱۱ سال حبس در نظر گرفت.

وی در زندان نیز به اتهام «نشر اخبار به نفع پ ک ک» به شش ماه حبس محکوم شده بود.

این زندانی کرد سوری از زمان دستگیری تاکنون هفت مرتبه به اداره اطلاعات این شهر منتقل و هربار به مدت ۲ تا ۳ ماه در سلول انفرادی نگهداری و مورد بازجویی قرار می‌گرفت.

شایان ذکر است مصطفی علی احمد در مدت حبس به دلیل تبعه سوریه بودن ملاقات نداشت.

با توجه به عضویت آقای علی احمد در حزب کارگران کردستان ترکیه که بر علیه دولت مرکزی ترکیه مبارزه می کند و از سویی جنگ داخلی در سوریه مشخص نیست آقای علی احمد در صورت تصمیم مسئولین امنیتی به دیپورت وی، به کدام دولتی تحویل داده خواهد شد.

در حال حاضر از سرنوشت آقای مصطفی علی احمد پس از انتقال از زندان مرکزی ارومیه اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید