خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, بهداشت و محیط زیست  >  حیوان‌آزاری جرم می‌شود

حیوان‌آزاری جرم می‌شود

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت که جرم جدیدی به نام «حیوان‌آزاری» با حبس‌های سه ماهه تا دو ساله و جریمه ۱۰۰ میلیونی، در لایحه حمایت از حقوق حیوانات تعریف شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد درویش مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست درباره لایحه حمایت از حقوق حیوانات اظهار داشت: “تاکنون دولت دو مرتبه لایحه حمایت از حقوق حیوانات را به دلیل اشکالاتی که گرفته بود، بازگردانده است و ما بعد از این اصلاحات دو مرحله‌ای دوباره لایحه فوق را به هیأت دولت ارسال کرده‌ایم”.

وی افزود: “در حال حاضر دولت در حال بررسی است و تا اخذ نظرات تمامی کمیسیون‌ها زمان خواهد برد”.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: “پس از تصویب این لایحه از سوی دولت، لایحه فوق به مجلس به منظور تصویب نهایی ارائه خواهد شد”.

درویش بیان داشت: “این لایحه نتیجه ساعت ها کار کارشناسی شده است”.

وی درباره جزئیات لایحه حمایت از حقوق حیوانات تصریح کرد: “بر اساس این لایحه که به صورت ماده واحده است باید مجلس و دولت برای حیوان آزاری جرم جدیدی تعریف کند، جرمی که قبلا وجود نداشته است”. 

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد: “بسته به سابقه تخلف در حیوان آزاری جریمه و حبسی برای او در نظر گرفته خواهد شد”.

درویش در پایان گفت: “حداقل سه ماه و حداکثر دو سال حبس با حداکثر جریمه نقدی به میزان ۱۰۰ میلیون از جمله جزای افراد متخلف در جرم حیوان آزاری است که در این لایحه گنجانده شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید