خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ساعت ۱۱:۳۸:۳۸

    خانه  > کودکان  >  هفت هزار کودک بازمانده از تحصیل در خوزستان

هفت هزار کودک بازمانده از تحصیل در خوزستان

خبرگزاری هرانا ـ معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش‌وپرورش خوزستان از شناسایی بیش از هفت هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان در مقطع ابتدایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، اردشیر شجاعی اظهار کرد: “تاکنون بالغ بر هفت هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان در مقطع ابتدایی شناسایی شده است که تعداد قابل قبولی از این دانش‌آموزان را امسال جذب کرده‌ایم”.

وی در خصوص علت بازماندن این دانش‌آموزان از تحصیل، گفت: “برای تحصیل نکردن کودکان دلایل متعددی ازجمله فقر فرهنگی، بیماری‌های صعب‌العلاج، ازدواج زودهنگام، اولیاء بدسرپرست، مشکلات اقتصادی و … وجود دارد و باید کار فرهنگی انجام شود تا ترک تحصیل به‌عنوان یک رفتار ناهنجار اجتماعی مورد توجه قرار گیرد”.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش‌وپرورش خوزستان افزود: “امسال وزارت آموزش‌وپرورش نرم‌افزار ثبت شماره‌های تلفن را در اختیار آموزش‌وپرورش قرار داده است که از این طریق می‌توان دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را شناسایی و درباره شرایط آن‌ها اطلاعاتی کسب کرد”.

وی در خصوص وضعیت استان نسبت به کشور، گفت: “خوزستان از نظر تحت پوشش قراردادن کودکان واجد شرایط ورود به دوره ابتدایی رتبه ششم کشور را دارد، با این وجود از سازمان‌های مختلف مانند شهرداری، فرمانداری، بهزیستی و … انتظار می‌رود در این روند با آموزش‌وپرورش همکاری داشته باشند تا مشکل بازماندن از تحصیل این دانش‌آموزان رفع شود”.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش‌وپرورش خوزستان درباره جمعیت دانش‌آموزی استان در دوره ابتدایی، خاطرنشان کرد: “هر ساله آمارگیری از دانش‌آموزان استان انجام می‌شود و در حال حاضر ۵۴۰ هزار دانش‌آموز در مقطع ابتدایی در استان در حال تحصیل هستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید