خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ، نقص عضو و مسمویت پنج کارگر

مرگ، نقص عضو و مسمویت پنج کارگر

خبرگزاری هرانا ـ در طی ۲۴ ساعت گذشته به دلیل فقدان ایمنی محیط کار، دست کم یک کارگر جوان در معدن طلای قروه بر اثر حوادث کار جان باخت. سه تن از کارگران پتروشیمی پردیس به دلیل «مسمومیت ناشی از استنشاق بخارات گاز آمونیاک» راهی بیمارستان شدند و در ساری نیز کارگر ۲۸ ساله به علت انفجار کپسول هوا برش هر دو پای خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز گذشته یک کارگر جوان در معدن طلای قروه بر اثر حادثه کار جان خود را از دست داد.

روز گذشته یک حادثه منجر به مرگ یک کارگر جوان به نام محسن خدابنده‌لو در معدن طلای قروه کردستان شد.

از قرار معلوم این کارگر جوان هنگامی که مشغول سرویس کاری در قسمت سنگ‌شکن بوده به داخل دستگاه سقوط می‌کند.

ظاهرا پس از بروز این حادثه، این کارگر در دم جان خود را از دست می‌دهد.

محسن خدابنده‌لو حدودا ۲۸ ساله و متاهل بوده است.

مسمومیت سه تن از کارگران فاز ۳ پتروشیمی پردیس

به گزارش ایلنا، بامداد امروز سه تن از کارگران شرکت های پیمانکاری فاز ۳ پتروشیمی پردیس به دلیل آنچه که «مسمومیت ناشی از استنشاق بخارات گاز آمونیاک» گفته شد، به بیمارستان منتقل شدند

به گفته منابع کارگری از عسلویه، بامداد امروز  سه تن از کارگران شرکت های پیمانکاری فاز ۳ پتروشیمی پردیس به دلیل آنچه که «مسمومیت ناشی از استنشاق بخارات گاز آمونیاک» گفته شد، به بیمارستان منتقل شدند.

مدیر روابط عمومی شرکت پردیس در همین باره اظهار داشت: بامداد امروز سه تن از کارگران فاز ۳ پتروشیمی پردیس بوی گاز آمونیاک احساس کردند که یک نفر از آنان به بیمارستان پتروشیمی پردیس منتقل شد و دو تن دیگر به بیمارستان منطقه ویژه منتقل و مورد مداوای سرپائی قرار گرفتند.

مهروند در ادامه گفت: “مسئولانHSE  و آتش نشانی پتروشیمی با حضور در محل وضعیت را بررسی کرده اما این موضوع را تأئید نکردند”.

وی افزود: دو  تن از این کارگران پس از مرخص شدن از بیمارستان به محل کار خود رفته و مشغول به کار شدند و دیگری برای استراحت به محل اسکان خود رفت.

به گفته این مقام مسئول، روزانه حدود ۱۰۰۰ کارگر در این مجتمع مشغول کار هستند، این کارگران به دلیل حساس بودن فیزیولوژی بدنشان دچار این آسیب شدند.

در ۱۷ امرداد سال ۹۰ پتروشیمی پردیس به دلیل افزایش فشار و دفرم شدن بخش کوچکی از جداره بیرونی مخزن A آمونیاک دچار نشتی شد که تلفات جانی در بر نداشت.

مجتمع پتروشیمی پردیس به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده آمو نیاک و اوره در جهان در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی دربخش عسلویه استان بوشهر واقع است.

قطع دوپای جوان ساروی در انفجار کپسول

حوادث کار و مرگ کارگران

حوادث کار و مرگ کارگران

به گزارش شمال نیوز، جوان ۲۸ ساله به علت انفجار کپسول هوا برش هر دو پای خود را از دست داده است.

زکریا اشکپور سخنگوی اورژانس ۱۱۵ مازندران گفت: “خبر این حادثه ساعت ۹:۰۶ امروز به مرکزارتباطات اورژانس ۱۱۵مازندران اعلام شد”.

وی افزود: “این حادثه در جاده دریا ساری در یک کارگاه صافکاری خودرو اتفاق افتاد و همکاران پایگاه اورژانس وفاییان در مسیر برگشت از یک ماموریت دیگر بلافاصله در محل حادثه حاضر شدند”.

وی گفت: “در این حادثه جوان ۲۸ ساله هردو پای خود را از ناحیه مچ از دست داد”.

سخنگوی اورژانس ۱۱۵ مازندران افزود: “با اقدام سریع و به موقع همکاران این مصدوم پس از انجام اقدامات درمانی اولیه نظیر کنترل خونریزی، وصل سرم و پانسمانهای لازم و اکسیژن تراپی، به بیمارستان امام خمینی ساری منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید