خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  برگزاری دو تجمع اعتراضی در کشور

برگزاری دو تجمع اعتراضی در کشور

خبرگزاری هرانا ـ دست کم ۷۰ نفر از کارگران واحد روغن قو در ادامه اعتراض صنفی روز گذشته خود و همکارانشان صبح امروز نیز مقابل درب ورودی کارخانه تجمع کردند. روز جاری نیز تعدادی از سهامداران پدیده شاندیز علی رغم هوای برفی و سرد تهران در مقابل مجلس تجمع کردند. معترضان خواستار رسیدگی به وضعیت سهامداران پدیده و پیگیری مسئولان شدند.

به گزارش خرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دست کم ۷۰ نفر از کارگران واحد روغن قو در ادامه اعتراض صنفی روز گذشته خود و همکارانشان صبح امروز نیز مقابل درب ورودی کارخانه تجمع کردند.

تعدادی از کارگران حاضر در تجمع امروز گفت: “معترضان امروز همانند روزهای گذشته  در  مقابل درب ورودی کارخانه جمع شده‌ و منتظر پاسخ مسئولان کارخانه در خصوص  پرداخت مطالباتشان هستند”.

وی بابیان اینکه کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه، تامین امنیت شغلی هستند، گفت: “تا این لحظه از جانب مدیریت کارخانه پاسخ مشخصی به این خواسته‌های ما داده نشده است”.

او افزود: “در شرایطی که به نان شب خود بیش از هر زمان دیگری محتاجیم از مسئولان توقع داریم که به مشکلاتمان رسیدگی کنند”.

این کارگر معترض در ادامه می‌گوید جدا ازتاخیر‌هایی که در پرداخت مطالبات مزدی آنها ایجاد شده است از سه شنبه هفته گذشته (۲۵ آبان ماه) تاکنون  به دلیل قطع گازفعالیت این واحد تولیدی همه آنها دچار نوعی سرگردانی شده‌اند.

در ادامه کارگران پارس قو درباره درباره مشکلات بیمه ای خود می‌گویند؛  کارفرما بیمه کارگران شاغل در این کارخانه را به صورت منظم به اداره تامین اجتماعی پرداخت نکرده که در نتیجه دست کم ۵ ماه تاخیر در حق بیمه دفترچه‌های درمانی کارگران فاقد اعتبار است.

تجمع تعدادی از سهامداران پدیده در مقابل مجلس

به گزارش ایسنا، تعدادی از سهامداران پدیده شاندیز علی رغم هوای برفی و سرد تهران در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این افراد خواستار رسیدگی به وضعیت سهامداران پدیده و پیگیری مسئولان شدند.

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در جمع این تجمع کنندگان معترض حاضر شد و سهامداران پدیده مشکلات خود را با این نماینده مجلس مطرح کردند و درخواست همکاری قوه مقننه برای حل این موضوع را دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید