خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵, 21st of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۸/۳۰ ساعت ۱۲:۰۷:۰۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد

لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد

خبرگزاری هرانا ـ امروز در حالی از سخنرانی علی مطهری، نایب رییس مجلس به مناسبت اربعین در مشهد جلوگیری شد، که با توجه به اعلام قبلی این برنامه، افراد زیادی برای شرکت در این مراسم در سالن مربوطه حاظر شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح یکشنبه در حالی از سخنرانی علی مطهری، نایب رییس مجلس به مناسبت اربعین در مشهد جلوگیری شد، که با توجه به اعلام قبلی این برنامه، افراد زیادی برای شرکت در این مراسم در سالن مربوطه حاظر شده بودند.

با توجه به اینکه قرار بود این مراسم در سالن ساپکو مشهد برگزار شود، پلیس پیش از آغاز مراسم در محل حاضر شد و با اعلام اینکه سخنرانی مطهری لغو شده است، تلاش کرد حاضران در این مراسم را متفرق کند.

این در حالی است که علی مطهری ساعاتی پیش به صورت هوایی وارد مشهد شده بود و از لغو این برنامه اطلاعی نداشته است.

میزبان مراسم مذکور، مجمع مشورتی اصلاح‌طلبان خراسان بوده است که فعالان این تشکل سیاسی عنوان می‌کنند پیش از این قرار بود، سخنرانی مطهری در سالن رازی مشهد و زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی برگزار شود، ولی محل برگزاری در ساعاتی پیش از آن با دستور برخی نهادها تغییر کرده است اما در مورد لغو برنامه اطلاعی به برگزارکنندگان این مراسم داده نشده است.

در همین رابطه ترک همدانی وکیل مدافع علی مطهری با تایید خبر لغو سخنرانی نایب رییس مجلس عنوان کرد: “باید بررسی شود که علت دقیق این اتفاق چه بوده است، ممکن است به دلیل مباحث امنیتی و جلوگیری از هرگونه اقدامی علیه آقای مطهری این کار صورت گرفته باشد؛ در غیراینصورت اگر لغو این برنامه دلیل منطقی نداشته باشد، عواقب خوبی هم نخواهد داشت و این اتفاق به یک رویه تبدیل می‌شود”.

 او افزود: “صرف نظر از اینکه آقای مطهری نایب رییس مجلس است و جایگاه نظارتی ویژه‌ای دارد، وی به عنوان یک شهروند و یک فرد عادی دارای حقوقی است که کسی حق تعرض به این حقوق را ندارد.  اساسا هم قانون مجازات اسلامی پیش‌بینی کرده است، اگر فردی از مسئولان، خلاف قانون اساسی آزادی ملت را سلب کند یا آنها را از حقوق خود محروم نماید، به انفصال ۶ ماهه تا ۱ ساله از خدمات دولتی محکوم خواهد شد. اگرچه باز هم تاکید دارم که باید در این مورد بررسی شود که اولا چه فرد و نهادی دستور لغو این سخنرانی را صادر کرده است و اینکه علت اصلی این اقدام چه بوده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید