خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, بهداشت و محیط زیست  >  رای ‘سبز’ دادگاهی در شهر سوسنگرد

رای ‘سبز’ دادگاهی در شهر سوسنگرد

خبرگزاری هرانا ـ یک متهم با «حکم سبز» قاضی دادگاهی در شهر سوسنگرد در استان خوزستان، به کاشت و مراقبت از درختان محکوم شد. این شهروند ۳۴ درخت در حاشیه جاده سوسنگرد به اهواز را قطع کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، این پرونده که مربوط به بهار گذشته و قطع ۳۴ درخت تنومند در حاشیه جاده سوسنگرد به اهواز است، پس از طی مراحل قانونی، سرانجام با صدور حکمی سبز مختومه شد. به موجب این پرونده فرد خاطی که اقدام به قطع درختانی با عمر بیش از ۱۵ سال کرده بود، به پرداخت جزای نقدی، یک روز حبس تعزیری، کاشت دو برابر درختان قطع شده (یعنی ۶۸ اصله درخت) در همان مکان و دو سال نگهداری و حفاظت از آنها محکوم شد تا به این ترتیب یکی از شاخص ترین رأی های کیفری در سطح کشور و شاید بتوان گفت، نخستین رأی محیط زیستی اینچنینی در شهرستان دشت آزادگان صادر شود.

داستان از جایی آغاز شد که صاحب یک پمپ بنزین در ورودی شهر سوسنگرد تنها با این سودا که این پمپ بنزین در معرض دید بیشتری قرار بگیرد و به اصطلاح بدون مزاحمت دیده شود، به جای نصب تابلوهای راهنمای حریم پمپ بنزین دست به قطع درختان حاشیه جاده زد. از جمله کسانی که پیگیر قضیه شد و تا حصول نتیجه نهایی از پا ننشست، رئیس اداره محیط زیست شهرستان دشت آزادگان بود که این موضوع را به طور جدی در دستور کار خود قرار دارد و این رخداد را به مراجع قضایی گزارش داد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید