خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  برگزاری دو تجمع اعتراضی توسط کارگران و دانشجویان

برگزاری دو تجمع اعتراضی توسط کارگران و دانشجویان

خبرگزاری هرانا ـ تجمع صنفی گروه‌های کارگری در اعتراض به تصیمیم مشترک دولت و مجلس برای اصلاح قانون کار، توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و ادغام درمان سازمان تامین اجتماعی، صبح امروز در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی برگزار شد. هم‌چنین جمعی از دانشجویان دانشگاه بجنورد در اعتراض به کیفیت و قیمت نامناسب غذا و سرویس‌های ایاب و ذهاب دانشگاه، مقابل سلف مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، تجمع صنفی گروه‌های کارگری در اعتراض به تصیمیم مشترک دولت و مجلس برای اصلاح قانون کار، توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و ادغام درمان سازمان تامین اجتماعی صبح امروز در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

این اجتماعی صنفی از ساعت ۱۰ صبح امروز از به هم پیوستن کارگران شاغل و بازنشسته خصوصا کارگران حمل ونقل در مقابل درب شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی برپا شده است.

تا این لحظه شمار حاضران در این اجتماع صنفی دست‌کم تا چند صد نفر برآورد می‌شود.

معترضان در راستای دلایل و اهداف برپایی این اجتماع صنفی کارگری پلاکاردها و تابلو نوشته‌هایی همراه خود دارند و در عین حال در راستای مطالبات صنفی خود شعارهایی را سر می‌دهند.

«قرار داد موقت بردگی کارگر»، «توقف اصلاح قانون کار به سرمایه دار»، «کارگر اخراجی شاغل باید گردد»، «شرکت پیمانکاری ملغی باید گردد» و «معیشت، منزلت حق مسلم ماست» از جمله شعارهایی است که تا این لحظه توسط کارگران حاضر در این تجمع اعتراضی مطرح شده است.

همچنین بنا بر مشاهده خبرنگار دیگر این تجمع صنفی با آرامش در حال برگزاری است و انتظامات حاضر در  مقابل درب ورودی مجلس، برگزاری این تجمع را تحت نظر قرار دادند.

اعتراض دانشجویان دانشگاه بجنورد به مسایل رفاهی و صنفی؛ پاسخ رئیس دانشگاه

به گزارش ایسنا، جمعی از دانشجویان دانشگاه بجنورد در اعتراض به کیفیت و قیمت نامناسب غذا و سرویس‌های ایاب و ذهاب دانشگاه، مقابل سلف مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

به گزارش ایسنا، دانشجویان خواهان کاهش قیمت و افزایش کیفیت غذای دانشگاه بوده و همچنین درخواست داشتند که سرویس‌های ایاب و ذهاب نیز همانند گذشته به صورت  رایگان اقدام به خدمات دهی کنند.

گفتنی است دانشجویان این دانشگاه طی سال‌های گذشته نیز در اعتراض به قیمت سرویس‌های ایاب و ذهاب تجمع کرده و اعتراض داشتند که دراین راستا جلسات پرسش و پاسخی از سوی دانشگاه برگزار شد.

در این راستا رئیس دانشگاه بجنورد گفت: با توجه به اینکه یارانه‌ای برای رفت و آمد دانشجویان وجود ندارد، ارائه خدمات رایگان از سوی دانشگاه برای ایاب و ذهاب امکان پذیرنیست.

دکتر احمد محقر اظهارکرد: “به دنبال اعتراض‌های گذشته دانشجویان به نحوه سرویس دهی اتوبوس‌ها، با مساعدت استانداری، شورای ترافیک و سازمان اتوبوسرانی این امر تغییر کرده و اتوبوس‌ها در زمان‌های مشخص خدمات ارائه می‌دهند.همچنین طی رایزنی‌های انجام شده با تاکسیرانی، هم اکنون از میدان کارگر تا دانشگاه تاکسی‌های ویژه‌ای در مسیر دانشگاه اقدام به سرویس دهی می‌کنند”.

محقر با بیان اینکه دانشجویان می‌خواهند سرویس‌های دانشگاه به صورت رایگان خدمات ارائه کنند، یادآورشد: “نماینده دانشجویان در سفر مسئولان وزارتخانه به استان و این دانشگاه موارد مورد نظر خود را مطرح کردند اما امکان اجرای آن برای دانشگاه وجود ندارد”.

وی با بیان اینکه در دانشگاه دولتی آموزش در بخش‌های مختلف همانند کارگاه و آزمایشگاه رایگان است، خاطرنشان کرد: “دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه، هنگام تحصیل در مدارس نیز برای رفت و آمد به مدرسه باید هزینه‌ای پرداخت می‌کردند”.

محقر در مورد کیفیت غذای دانشجویان نیز اظهارکرد: “از سوی کارشناسان تعذیه و ناظران دانشگاه، کیفیت غذا به شدت رصد می‌‎شود و هم اکنون غذا از کیفیت مطلوبی برخوردار است”.

وی در مورد قیمت غذا نیز یادآورشد: “قیمت غذا از سوی صندوق رفاه دانشجویی اعلام ‌شده و دانشگاه آن را تعیین نمی‌کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید