خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵, 24th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۸/۲۴ ساعت ۲۰:۰۷:۲۹

    خانه  > کارگران  >  فوت روزانه ۵ نفر در کشور بر اثر حوادث ناشی از کار

فوت روزانه ۵ نفر در کشور بر اثر حوادث ناشی از کار

خبرگزاری هرانا ـ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم از فوت روزانه ۵ نفر در کشور بر اثر حوادث ناشی از کار به دلیل فقدان ایمنی محیط کار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، عبدالمجید یزدی گردهمایی معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌های کل استان‌ها و مدیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها که ظهر دوشنبه در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و و رفاه اجتماعی قم برگزار شد، اظهار کرد: “آمار تلفات و حوادث ناشی از کار یکی از آفت‌های امروز است به طوری که هر روز ۵ نفر در کشور بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می‌دهند و افراد زیادی هم دچار آسیب و جراحت می‌شوند”.

وی افزود: “شرایط ایمن در محیط کار کارگران باید ایجاد شود و اقدامات ویژه و گسترده‌ای با برنامه ریزی درست برای حفظ جان کارگران صورت بگیرد”.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم از شرایط ناایمن کار انتقاد کرد و افزود: “بسیاری از حوادثی که برای کارگران به وقوع می‌پیوندند به دلیل سهل انگاری و بی توجهی کارفرمایان و نادیده گرفتن شرایط ایمنی رخ می‌دهد”.

وی نداشتن تخصص را هم یکی دیگر از عوامل تلفات دانست و تأکید کرد: “بسیاری از کارگران از شرایط ایمنی اطلاع ندارند که نیاز است آموزش‌ها و مهارت‌های لازم به این افراد آموزش داده شود، علاوه بر کارگران کارفرمایان نیز به این آموزش‌ها نیاز دارند تا هر سال شاهد فوت و جرح بسیاری از کارگران در محیط کار نباشیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید