خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زنان, زندانیان  >  پیشنهاد دولت درباره جایگزین مجازات حبس زنان پذیرفته شد

پیشنهاد دولت درباره جایگزین مجازات حبس زنان پذیرفته شد

خبرگزاری هرانا ـ معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از ارائه پیشنهادات مجازات های جایگزین برای زنان زندانی به قوه قضائیه خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، شهیندخت مولاوردی مبنی براینکه ساماندهی جمعیت کیفری زندانیان در اولویت قوه قضائیه قرار گرفته است، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری برای کاهش میزان حبس زنان زندانی برنامه ای ارائه داده است؟ گفت: “برای جایگزینی مجازات حبس پیشنهاداتی ارائه شده است”.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از ارائه این پیشنهادات به قوه قضائیه خبر داد و افزود: “در لایحه ای که قوه قضائیه در رابطه با ساماندهی و مجازات های جایگزین حبس دارد، ما هم نظرات خود را اعلام کرده و دستگاه قضا نیز آنها را پذیرفته است”.

وی اظهارداشت: “جرائم مرتبط با مواد مخدر در این زمینه از اولویت ویژه ای برخوردار است و مجازات جایگزین بنا به نظر قوه قضائیه بررسی می شود”.

مولاوردی همچنین از ادامه همکاری معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور با انجمن حمایت از خانواده زندانیان خبر داد و افزود: “بر اساس تفاهم نامه ای که با انجمن حمایت از خانواده زندانیان داشتیم، برنامه های ویژه حمایتی برای زنان سرپرست خانوار که همسرانشان زندانی هستند، ادامه دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید