خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۸/۲۳ ساعت ۹:۲۵:۱۳

    خانه  > سایر گروهها  >  نماینده میاندوآب: فراکسیون کُردزبان‌ها در مجلس تشکیل می‌شود

نماینده میاندوآب: فراکسیون کُردزبان‌ها در مجلس تشکیل می‌شود

خبرگزاری هرانا ـ نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با عنوان اینکه قرار است در مجلس فراکسیون کُردزبان‌ها تشکیل شود، گفت که نمایندگان کُردزبان در مجلس خواستار تشکیل این فراکسیون شده‌اند تا حقوقی که متعلق به دیگر زبان‌هاست برای کُردها هم لحاظ شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، همایون هاشمی اظهار کرد: “ریشه زبان کُردی به هزاران سال پیش باز می‌گردد و کُردها اصیل ترین قوم ایرانی هستند”.

وی ضمن اشاره به اینکه فرهنگ، ادبیات و علمای کُرد در کشور جایگاه والایی دارند، افزود: “کردستان همیشه در تاریخ جایگاه ویژه‌ای داشته و در بحث فرهنگ حرف‌های زیادی برای گفتن دارد”.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس گفت: “نخبگان کُرد و اهل اقلم باید برای توسعه کردستان وارد عمل شوند چون برای توسعه و آبادی منطقه نیاز به حضور نخبگان در عرصه است”.

وی با عنوان اینکه قرار است در مجلس فراکسیون کُردزبان‌ها تشکیل شود، بیان کرد: “ما نمایندگان در مجلس خواستار تشکیل این فراکسیون شده‌ایم تا حقوقی که متعلق به دیگر زبان‌هاست برای کُردها هم لحاظ شود”.

هاشمی در ادامه بیان کرد: “رسانه‌ها به خوبی می‌توانند از طریق فرهنگ، توسعه را در استان کردستان ایجاد کنند”.

وی در پایان یادآور شد: “اگر در جامعه‌ای اقتصاد رشد کند اما فرهنگ آن نه، آن اقتصاد نیز به تدریج ضعیف خواهد شد؛ بر این اساس باید همه از جمله رسانه‌ها برای حفظ فرهنگ و زبان تلاش کنیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید