خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ساعت ۲۳:۵۹:۴۷

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  تشکیل سه تجمع اعتراضی در کشور؛ بلاتکلیفی کارگران

تشکیل سه تجمع اعتراضی در کشور؛ بلاتکلیفی کارگران

خبرگزاری هرانا ـ گروهی از متقاضیان مسکن مهر در نمایشگاه مطبوعات با برگزاری تجمع نسبت به سیاست‌های دولت درقبال این طرح انتقاد کردند. اعتراض صنفی حدود ۳۰۰ کارگر کارخانه بلبرینگ سازی تبریز برای دریافت باقیمانده معوقات مزدی، روز ( چهارشنبه ۱۹ آبان ماه) ادامه دارد. تز سوی دیگر، با گذشت چندین ماه از توقف فعالیت کارخانه روغن نباتی گلناز در استان کرمان، هنوز برای بازگشت به کار و پرداخت معوقات مزدی کارگران این واحد تولیدی اقدامی صورت نگرفته است. هم‌چنین از سرپلذهاب نیز خبر می‌رسد کارگران سد بازی دراز به تعطیلی این پروژه معترض هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، گروهی از متقاضیان مسکن مهر در نمایشگاه مطبوعات با برگزاری تجمع نسبت به سیاست‌های دولت درقبال این طرح انتقاد کردند.

تعدادی از متقاضیان مسکن مهر با حضور در بیست‌ و دومین  نمایشگاه مطبوعات نسبت به سیاست‌های دولت در قبال این طرح واکنش نشان دادند.

این گروه از متقاضیان مسکن مهر در مواجهه با بازدید ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی از نمایشگاه با سردادن شعار اعتراضات خود را مطرح کردند.

دو ماه از مطالبات کارگران بلبرینگ سازی پرداخت شد؛ ادامه تجمع کارگران در محوطه کارخانه

به گزارش ایلنا، اعتراض صنفی حدود ۳۰۰ کارگر کارخانه بلبرینگ سازی تبریز برای دریافت باقیمانده معوقات مزدی، روز ( چهارشنبه ۱۹ آبان ماه) ادامه دارد.

تعدادی از کارگران این واحد تولیدی با اعلام این خبر گفتند: “امروز کارفرما معادل دو ماه از مجموع معوقات مزدی آنها را  پرداخت کرده است اما وضعیت نامعلوم یک ماه دیگر از معوقات مزدی پرداخت نشده باعث شد تا آنها امروز نیز اعتراضات صنفی خود را دنبال کنند”.

به گفته منابع خبری در  تبریز، تقریبا از ابتدای سال جاری حدود  ۳۰۰کارگر کارخانه  بلبرینگ سازی تبریز  در حال برپا کردن اجتماعات صنفی هستند.

از قرار معلوم این چندمین مرتبه‌ای است که کارگران این واحد تولیدی در سال جاری بابت معوقات مزدی خود دست به برپایی اجتماعات صنفی زده‌اند.

به گفته این کارگران، مجموع مطالبات کارگران  این کارخانه  یک ماه  مزد معوقه است که از کارفرمای انتظار دارند ضمن بر طرف کردن مشکلات بیمه ای  آنان  مابقی مطالبات سال جاری آنان را پرداخت کند.

کارگران  کارخانه  بلبرینگ سازی تبریز در ادامه  مدعی شدندکه صرف نظر از آنکه تشدید شدن مشکلات اقتصادی در بروز وضعیت نامناسب کنونی بی تاثیر نبوده است اما در عمل نمی توان تاثیر نوع مدیریت این واحد صنعتی را نیز در بروز مشکلات کنونی بی‌تاثیر دانست.

بلاتکلیفی کارگران روغن نباتی گلناز ادامه دارد

به گزارش ایلنا، با گذشت چندین ماه از توقف فعالیت کارخانه روغن نباتی گلناز در استان کرمان، هنوز برای بازگشت به کار و پرداخت معوقات مزدی کارگران این واحد تولیدی اقدامی صورت نگرفته است.

تعطیلی واحد روغن نباتی گلناز  تقریبا اوایل شهریور ماه سال جاری (۹۵) و در زمانی اتفاق افتاد که کارفرما به دلیل آنچه مشکلات مالی عنوان می‌کند، فعالیت کارخانه را در خطوط تولید متوقف کرد و از آن زمان تاکنون تعداد بیش از  هزارو ۲۰۰ کارگر شاغل در آن بدون دریافت معوقات مزدی بیکار شده‌اند.

کارگران روغن نباتی گلناز با بیان اینکه طی حدودا شصت روز گذشته مسئولان کارخانه هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای به آنها نداده‌اند، در ادامه افزودند: “جدا از بی‌توجهی کارفرما در پرداخت مطالبات کارگران، مسئولان شهرستانی همانند فرمانداری و اداره کار که متولی پیگیری مطالبات کارگران شهرستان هستند هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهند”.

طبق اظهارات کارگران، عمده ترین مشکل شرکت روغن نباتی گلناز تامین نشدن مواد اولیه تولید است چرا که بصورت مشخص جهاد کشاورزی مجوز واردات روغن خام کارخانه را لغو کرده است.

کارگران با بیان اینکه کارفرما معتقد است آنچه باعث تاخیر در تامین منابع مالی کارخانه شده است، طولانی شدن روند پرداخت  تسهیلاتی است که قرار است برای تامین مواد اولیه تولید به این واحد داده شود در ادامه افزودند: اخیرا کارفرما با تامین منابع مالی بخشی از مطالبات  چندین ماهه کارگران را پرداخت کرده ولی از پرداخت مابقی مطالبات آنها خبری نیست.

آن‌ها می‌گویند: |آنچه برای کارگران این کارخانه حائز اهمیت است بازگشایی کارخانه و بازگشت به کارشان است چراکه در منطقه محل کارشان فرصت شغلی دیگری وجود ندارد|.

به گفته این کارگران وضعیت پیش آمده درحالی ادامه دارد که طی  یک ماه گذشته در برخی ازروزها کارگران کارخانه گلناز مقابل درب وردی کارخانه تجمعات متعددی را انجام داده اند اما نتیجه ای جزء دریافت بخش کمی از مطالبات خود در پی نداشته است.

اعتراض کارگران سد بازی دراز به تعطیلی پروژه

به گزارش مرصاد، کارگران سد بازی دراز به تعطیلی این پروژه معترض هستند.

گفته می شود پروژه سد بازی دراز که در چارچوب طرح ملی کنترل آبهای سطحی گرمسیری است به دلیل دیده شدن لکه های نفتی متوقف شده است.

با توقف این طرح بیش از ۲۰۰ کارگر بیکار شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید