خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت حبس برای متهمان تعرض به سفارت عربستان

محکومیت حبس برای متهمان تعرض به سفارت عربستان

خبرگزاری هرانا ـ یکی از وکلای پرونده تعرض به سفارت عربستان از ابلاغ حکم این پرونده خبر داد و گفت که ۲۰ متهم این پرونده به حبس محکوم شدند. جمعا برای ۱۳متهم حکم حبس تعلیقی صادر شده و برای ۵متهم نیز حکم حبس غیر تعلیقی صادر شده است. پرونده یکی از متهمان نیز به دلیل روحانی بودن در دادگاه ویژه روحانیت تحت بررسی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محمد نریمانی از ابلاغ احکام صادره دادگاه برای متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان خبر داد و افزود: “علیرغم اعلام دادگاه مبنی بر اینکه سیزدهم حکم ابلاغ شده‌است، جزئیات احکام روز گذشته صادر شد”.

وی در پاسخ به این سئوال که در ابتدا اعلام شد برای ۲۱ تن از متهمان در دادگاه کارکنان دولت کیفرخواست قرائت و تفهیم اتهام انجام می شود اما حکم صادره برای ۲۰ متهم است، تکلیف یک نفر از متهمان چه شده است؟، گفت: “پرونده این متهم ابتدا به دادگاه مذکور ارسال شد اما با توجه به روحانی بودن متهم، عدم صلاحیت رسیدگی مطرح و پرونده به دادگاه ویژه روحانیت ارسال شد”.

وکیل مدافع تعدادی از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان در خصوص جزئیات احکام صادره گفت: “جمعا برای ۱۳متهم حکم حبس تعلیقی صادر شده است. برای ۵متهم نیز حکم حبس غیر تعلیقی صادر شده است”.

وی افزود: “حبس تعلیقی بدین معنا است که در صورت عدم ارتکاب جرم طی دو سال از سوی متهمان، حبس اجرا نمی شود”.

نریمانی در خصوص اعتراض به حکم گفت: “طبق قانون مهلت ۲۰ روزه اعتراض درنظر گرفته شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید