خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  یک مجری تلویزیون: از سال گذشته تاکنون ممنوع‌التصویرم

یک مجری تلویزیون: از سال گذشته تاکنون ممنوع‌التصویرم

خبرگزاری هرانا ـ محمدرضا حسینیان، مجری تلویزیون با بیان اینکه از بهمن سال گذشته تاکنون ممنوع‌التصویر است، گفت که این خبر نباید رسانه‌‌ای می‌شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، محمدرضا حسینیان در نمایشگاه مطبوعات درباره ممنوع‌التصویری‌اش در رسانه ملی،‌ گفت: “پایان سال گذشته ممنوع‌التصویر شدم و متأسفانه این امر رسانه‌ای هم شد که نباید این کار صورت می‌گرفت چرا که دعوا خانوادگی بود و نباید به بیرون درز پیدا می‌کرد”.

وی افزود: “من در طول بیش از دو دهه فعالیت در رسانه ملی تلاش کردم شأن و جایگاه خود را رعایت کنم اما ممنوع‌التصویری‌‌ام برایم گران تمام شد و هنوز هم راه‌حلی برای آن پیدا نکردم”.

حسینیان درباره شکایت اخیر صدا و سیما از تی‌وی‌پلاس، تصریح کرد: “رسانه ملی از تمامی سایت‌هایی که محتوای رسانه ملی را منتشر می‌کردند شکایت کرده است و آنها معتقدند که مالکیت محتوای تولیدشده فقط متعلق به خودشان است و انتشار گسترده آن در رسانه‌های مختلف مصداق خدشه‌ وارد شدن به مالکیت آن است”.

وی با بیان اینکه هفته گذشته در اداره کل حقوقی نشستی را برگزار کردیم و تلاش کردیم تا به حرف مشترکی برسیم، افزود: “نمی‌دانیم که این نگاه مشترک چه زمانی به وجود می‌آید”.

این مجری تلویزیون اظهار داشت: “تمام کسانی که وارد فضای مجازی می‌شوند می‌کوشند که از قانون تمکین کنند البته گذشته من هم این امر را به خوبی نشان داده که در این مسیر حرکت کرده‌ام اما مشکل این است که چارچوب‌ها چه چیزی است؟”

وی خاطرنشان کرد: “این مشی که چگونه می‌توان کلیپ تصویری را در فضای مجازی منتشر کرد و خلاف قانون نباشد را هیچ کسی نمی‌داند و ما هم نمی‌دانیم”.

حسینیان با بیان اینکه برخورد قهری با تی‌وی‌پلاس صورت گرفته، خاطرنشان کرد: “تی‌وی‌پلاس جانباز فضای مجازی است البته ما هم گلایه‌ای در این خصوص نداریم ولی امیدوارم که هر چه سریع‌تر به نگاه خاص قانونی در این خصوص برسیم تا بتوانیم تولید محتوا داشته باشیم”.

وی گفت: “تصور می‌کردم که با روی کار آمدن مدیریت جدید در رسانه ملی نگاه‌های گذشته هم اصلاح شود و امیدوار بودم بعد از رفتن آقای سرافراز مشکلات حل شود چرا که مدیر حراست رئیس شبکه، معاونت سیما و رئیس سازمان تغییر پیدا کرده‌اند و افراد جدیدی روی کار آمدند و باید تغییر و تحولات جدید در کارها صورت می‌گرفت”.

حسینیان اظهار داشت:‌ “دغدغه‌ام  آن است که فضای مجازی بتواند با رسانه ملی به تفاهم برسد و معتقدم که نباید آنها مقابل هم قرار گیرند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید