خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  تعیین تاریخ دادگاه رسیدگی به اتهامات یاشار رضوانی، شهروند بهایی

تعیین تاریخ دادگاه رسیدگی به اتهامات یاشار رضوانی، شهروند بهایی

خبرگزاری هرانا – تاریخ دادگاه رسیدگی به اتهامات یاشار رضوانی، شهروند بهایی ساکن تهران تعیین شد. وی پیش‌تر بازداشت و با تودیع وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یاشار رضوانی شهروند بهایی بایستی جهت رسیدگی به اتهامات مطروحه، مورخ ۲۸ دی‌ماه سال جاری در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه، حضور یابد.

لازم به یاد آوری است، یاشار رضوانی ساکن آریاشهر تهران روز چهارشنبه ۱۳ مردادماه ساعت ۱۰:۴۵ صبح در منزلش توسط ماموران وزارت اطلاعات و با «شکستن در با دیلم» بازداشت و پس از ضبط وسایل شخصی اش ازجمله لپتاپ، ۲ گوشی موبایل و یک فلش‌مموری به زندان اوین منتقل شد.

آقای رضوانی پس از تحمل ۳۳ روز سلول انفرادی دربند ۲۰۹ زندان اوین، به بند ۴ عمومی این زندان منتقل شد.

یک منبع نزدیک به خانواده رضوانی در مورد اتهامات مطرح شده در پرونده وی به گزارشگر هرانا گفته بود: “اتهام اولیه عضویت در تشکیلات بهایی عنوان شده است که آقای رضوانی این اتهام را رد کرده، درواقع تشکیلاتی وجود ندارد که ایشان عضوش باشد.”

این شهروند بهایی نهایتا مورخ هفتم مهرماه با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از بند ۴ زندان اوین تا زمان برگزاری دادگاه موقتا آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید