خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  افزایش اعدام‌های زندان رشت به سه زندانی

افزایش اعدام‌های زندان رشت به سه زندانی

خبرگزاری هرانا ـ صبح روز گذشته دو زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان مرکزی رشت به دار آویخته شدند. هم‌چنین این خبرگزاری روز گذشته از اعدام یک زندانی با اتهام قتل نیز در این زندان خبر داده بود. با این احتساب تعداد زندانیان اعدام شده در شهر رشت به سه زندانی افزایش یافت و تایید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دیارمیرزا، روز شنبه ۱۵ آبان ۹۵، حکم اعدام سه زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر و قتل در زندان مرکزی رشت به اجرا درآمد.

بر اساس این گزارش هویت زندانیان و اطلاعات مربوط به پرونده آن‌ها بدین شرح اعلام شده است:

۱- الف-ی، ۵۴ ساله، فرزند حاج آقا، اهل فومن و اتهام «حمل و نگهداری ۵ کیلوگرم  هروئین و ۳۵۰ گرم شیشه»

۲- ک-ی، ۳۰ ساله، فرزند اکبر، اهل رشت و اتهام «ساماندهی و مدیریت فعالیت‌های سایر متهمان جهت خرید و حمل ۵کیلوگرم هروئین»

۳ -ع-ع، ۲۷ ساله، فرزند عظیم، اهل انزلی و اتهام قتل

بر اساس این گزارش، تقاضای عفو متهمین ردیف ۱و۲ در دو مرحله مطرح شده بود که پس از انجام بررسی های لازم و عدم احرازشرایط، توسط کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی رد شد.

روز گذشته هرانا با اعلام خبر اعدام متهم ردیف سوم با هویت «عارف علی نسب»، اتهام وی را قتل در یک «نزاع ناموسی» و تحمل حدود دو سال و نیم حبس گزارش کرده بود.

یک منبع نزدیک به خانواده‌های مقتول و متهم به قتل در مورد «نزاع ناموسی» منجر به قتل در این پرونده به گزارشگر هرانا توضیح داده بود: “عارف و میلاد (مقتول) دوست بودند. میلاد به سفر رفته بود و خانواده اش شامل همسر و فرزندش را به عارف سپرده بود. وقتی میلاد از سفر بازگشت، به دلیل حرف مردم و ظن این‌که عارف با همسرش رابطه داشته با وی وارد نزاع شد و در این دعوا میلاد توسط عارف با ضربات چاقو به قتل رسید.”

این منبع مطلع هم‌چنین تاکید کرد: “خانواده مقتول شرط گذاشته بودند که اگر عارف به رابطه با همسر میلاد اعتراف کند، رضایت خواهند داد و از قصاص نجات می‌یابد. اما عارف همواره چنین رابطه‌ای را انکار کرد تا صبح امروز حکم قصاص اجرا شد.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید