خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  دو زندانی در اعتصاب غذا در زندان تبریز به مکان نامعلومی منتقل شدند

دو زندانی در اعتصاب غذا در زندان تبریز به مکان نامعلومی منتقل شدند

خبرگزاری هرانا ـ از دو روز گذشته رسول رضوی و مرتضی مرادپور، دو زندانی سیاسی در اعتصاب غذا از زندان تبریز به مکان نامعلومی منتقل شده و مسئولین زندان پاسخ روشنی در این باره به خانواده های آن‌ها نمی دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اویان نیوز، رسول رضوی و مرتضی مرادپور دو فعال ترک (آذری) در زندان مرکزی تبریز به مکان نامعلومی منتقل شده اند.

به گفته خانواده این زندانیان، مسئولان زندان «جواب روشنی در خصوص وضعیت این زندانیان نمی دهند».

با تداوم بی خبری از وضعیت این زندانیان خانواده ایشان نگران وضعیت سلامتی این زندانیان هستند.

رسول رضوی از روز ۱۲مهر۹۵ در اعتراض به «احکام صادره دادگاه انقلاب و فشار نیروهای امنیتی در خصوص روند پرونده اش» دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

مرتضی مرادپور نیز از روز ۴آبان۹۵ در اعتراض به «عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش» در اعتصاب غذا بسر می برد.

وی همچنین روز سه‌شنبه ۱۱آبان۹۵ در بند ۱۲ محکومین زندان مرکزی تبریز پس از اعتراض به عملکرد مسئولان بند، مورد ضرب و شتم ماموران انتظامات قرار گرفته و برای مدتی دچار بیهوشی شد.

این اتفاق پس از آن صورت گرفت که حسین علی‌محمدی دیگر زندانی سیاسی آذربایجانی به تحقیر یک زندانی تبعه کشور لهستان از سوی سه زندانی اعتراض کرد و پس از این اعتراض از سوی این سه زندانی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از ناحیه سر دچار جراحت شد.

پس از این اتفاق، انتظامات بند ۱۲محکومین زندان تبریز با ایجاد جو رعب و وحشت و تهدید به مرگ این زندانیان در پی فشار برای انصراف از شکایت و عدم پیگیری ماجرای ضرب و شتم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید