خبرگزاری هرانا
امروز پنج‌شنبه 3 نوامبر 2016, 23rd of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2016/11/03 ساعت 23:49:51

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  برگزاری شش تجمع صنفی اعتراضی در کشور

برگزاری شش تجمع صنفی اعتراضی در کشور

خبرگزاری هرانا ـ ظرف روز گذشته و امروز شش تجمع صنفی اعتراضی در کشور برگزار شد. جمعی از کارگران سد و نیرو گاه چم شیر بعلت پرداخت نشدن حقوق چندین ماهشان در جلوی فرمانداری گچساران تجمع کردند. روز گذشته،جمعی از مهندسان ناپیوسته در اعتراض به عدم دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی از طرف وزارت مسکن و شهر سازی مقابل دیوان عدالت اداری برای بار چندم دست به اعتراض زدند. از ساعت ۱۰صبح دیروز، جمعی از متقاضیان مسکن مهریزد با تجمع مقابل درب استانداری اعتراض کردند. هم‌چنین روز گذشته دستکم ۱۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری کارخانه شیشه قزوین در اعتراض به معوقات مزدی دست از کار کشیدند و در محوطه کارگاه تجمع کردند. سومین هفته تجمع مربیان پیش دبستانی مقابل اداره کل استان مازندران برای عدم اجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی روز جاری برگزار شد. اعتراض صنفی کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز که از روز دوازدهم آبان ماه، برای پیگیری مطالبات معوقه برگزار شده‌بود، هم‌چنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کبنانیوز، جمعی از کارگران سد و نیرو گاه چم شیر بعلت پرداخت نشدن حقوق چندین ماهشان در جلوی فرمانداری گچساران تجمع کردند.

جمعی از کارگران و پرسنل شرکت سابیر بعلت عدم دریافت حقوق ۶ ماه خود به نشانه اعتراض به فرودگاه گچساران رفته بودند. که در هنگام آمدن نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت از تهران در فرودگاه مشکلات خود رودرو مطرح کنند.

شنیده ها حاکیست: “تاجگردون درحالیکه معاون درمان وزیر بهداشت همراه وی بود به کارگران معترض کننده سد و نیروگاه چم شیر گچساران اظهار کرده است بزودی مشکلات آنان را پیگیری خواهد کرد”.

تجمع چندین باره مهندسان مقابل دیوان عدالت اداری

به گزارش پیام ساختمان، دیروز ۱۲ آبان ماه ،جمعی از مهندسان ناپیوسته در اعتراض به عدم دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی از طرف وزارت مسکن و شهر سازی مقابل دیوان عدالت اداری تجمع کردند.

دوازدهم آبان ماه، دانشجویان مهندسی که با مصوبه وزارت وزارت راه وشهرسازی امکان عضویت در سازمان نظام مهندسی را از دست داده‌اند برای چندمین بار در اعتراض به مصوبه ۲۵ مرداد ۹۴ مقابل دیوان عدالت اداری تجمع کردند.

این مهندسان که برای گرفتن پاسخ قطعی از مسئولان مربوطه همچنان به تجمع خود ادامه داده‌اند؛ می‌گویند: همچنان مسئولان حاضر نیستند تا به خواسته آنان رسیدگی کنند.

تجمع اعتراضی متقاضیان مسکن مهر یزد مقابل استانداری

به گزارش یزد رسا، ازساعت ۱۰صبح دیروز ۱۲ آبان ماه، جمعی از متقاضیان مسکن مهریزد با تجمع مقابل درب استانداری اعتراض کردند.

دوازدهم آبان ماه، جمعی از متقاضیان مسکن مهر از ساعت ۱۰ صبح دیروز با تجمع مقایل درب استانداری اعتراض خود را نسبت به بی تفاوتی دولت در ادامه اجرای مسکن مهر، اعلام کردند.

تجمع مربیان پیش دبستانی مقابل اداره کل استان مازندران

به گزارش وکیل ملت، سومین هفته تجمع مربیان پیش دبستانی مقابل اداره کل استان مازندران برای عدم اجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

تجمع کارگران شیشه قزوین

به گزارش ایلنا، روز گذشته دستکم ۱۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری کارخانه شیشه قزوین در اعتراض به معوقات مزدی دست از کار کشیدند و در محوطه کارگاه تجمع کردند.

روز گذشته شماری از کارگران پیمانکاری کارخانه شیشه قزوین که در زمینه ساخت انواع شیشه در ابتدای جاده قزوین به رشت فعالیت دارند، به دلیل پرداخت نشدن مطالبات مزدی‌شان در هشت ماه گذشته در محوطه کارخانه تجمع کردند.

به گفته معترضان؛ این تجمع در اعتراض به بی‌توجهی مدیریت کارخانه شیشه قزوین نسبت به تاخیر در پرداخت مطالبات آنان انجام شده است.

آنها در توضیح مطالبات صنفی خود گفتند: “تا این لحظه کارگران پیمانکاری کارخانه شیشه قزوین ۸ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند که این مسئله در مورد کارگران رسمی و قراردادی این کارخانه تا ۲ ماه برآورد می‌شود”.

این کارگران که احتمال می‌دهند در نتیجه وضعیت پیش آمده ممکن است امنیت شغلی خود را از دست بدهند؛ افزودند: “با برپایی تجمع صنفی نگرانی خود را از وضع پیش آمده به مسئولان اعلام کردیم”.

این کارگران در خاتمه می‌گویند: “با اینکه کارفرمای شیشه قزوین بار‌ها وعده پیگیری این موضوع را داده است اما هنوز مشکل باقی است”.

این کارگران با بیان اینکه بارها مشکلات شیشه قزوین و کارگرانش را به صورت کتبی و شفاهی به مسئولان استانی انتقال داده‌ایم؛ در خاتمه تصریح کردند: “در سفر اخیر هیأت دولت به استان قزوین نیز تعداد قابل توجهی از کارگران این کارخانه از طریق سیستم پیام رسان مشکلات صنفی و معیشتی خود را که ناشی از عدم دریافت ۸ ماه دستمزد عقب افتاده است به مسئولان کشوری انتقال داده‌اند که تا این لحظه اقدام عملی در این خصوص انجام نشده است”.

اعتراض کارگران بلبرینگ سازی تبریز ادامه یافت

به گزارش ایلنا، اعتراض صنفی کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز که از روز دوازدهم آبان ماه، برای پیگیری مطالبات معوقه برگزار شده‌بود، همچنان ادامه دارد.

منابع خبری در استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر افزودند: “برای وصول مطالبات خود، سرتاسر شب گذشته را در محل کار خود سپری کرده‌اند و در حال حاضر نیز در زیر بارش برف و باران به اجتماع صنفی خود ادامه داده‌اند”.

از قرار معلوم مدیریت کارخانه در تهران به سرمی‌برد و هنوز وعده روز گذشته‌اش  مبنی بر پرداخت معوقات مزدی کارگران معترض عملیاتی نشده است.

معترضان که تعداد آنها بیش از ۳۰۰ نفر است از کارگران شاغل و بازنشسته این واحد صنعتی هستند که به ترتیب بابت سه ماه مزد و سنوات پایان خدمت از کارفرمای خود طلبکارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بسته است