خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  عباس لسانی به دادگاه احضار شد /سند

عباس لسانی به دادگاه احضار شد /سند

خبرگزاری هرانا – روز جاری عباس لسانی فعال ترک (آذری) به شعبه اول دادیاری اردبیل احضار شد. بر اساس این احضاریه برای حضور آقای لسانی در این مرکز قضایی مهلت ۵ روزه در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی ابلاغیه‌ای که امروز ۱۳ آبان ماه سال ۹۵ به منزل آقای عباس لسانی تحویل داده شده، این فعال ترک (آذری) ۵ روز مهلت دارد در شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی وانقلاب اردبیل حاضر شود.

در ابلاغیه قید شده است که شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی وانقلاب اردبیل به نیابت قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب مشگین شهر این ابلاغیه را صادر کرده است.

در ابلاغیه مذکور، علت حضور این شهروند اردبیلی توضیح داده نشده، تنها ذکر شده است که از آقای لسانی شکایت شده و نام شخص حقیقی یا ارگان شاکی نیز در این احضاریه نیامده است.

نزدیکان آقای لسانی می‌گویند؛ احتمال دارد این احضاریه در رابطه با حضور وی در مراسم آقای آیدین ذاکر باشد که وی نیز در طی روزهای گذشته به شعبه بازپرسی دادگاه مشگین شهر به ریاست آقای رنجبر احضار شده و با قرار کفالت ۱۰ میلیون تومانی، موقتا آزاد شده است.

به گفته این منابع، آقای لسانی در مراسم ازدواج آقای ذاکر یکی از سخنرانان بود و پس از تبریک مراسم، مطالبی در رابطه با لزوم تحصیل، دانش آموزی و فعالین ترک (آذری) و مطالبی ازین دست ایراد نمود.

شایان ذکر است، عباس لسانی از سال ۱۳۷۶ تاکنون بارها بازداشت، تهدید و زندانی شده است.

تصویر این احضاریه را در ادامه مشاهده نمایید؛

 ehzar-abbas-lesani

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید