خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعمال محدودیت تردد شهروندان در مجموعه پاسارگاد /تصاویر

اعمال محدودیت تردد شهروندان در مجموعه پاسارگاد /تصاویر

خبرگزاری هرانا – روز جاری در مجموعه میراث فرهنگی پاسارگاد استان فارس توسط نیروهای انتظامی محدودیت تردد برای شهروندان اعمال شد. این اقدام درحالی انجام شده است که هرسال عده‌ زیادی از ایرانیان روز ۷ آبان با عنوان غیر رسمی «روز جهانی کوروش» در کنار آرامگاه وی گردهم می‌آیند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز هفتم آبان‌ماه ۹۵، تردد شهروندان در مجموعه میراث فرهنگی پاسارگاد با «محدودیت و تدابیر شدید امنیتی» همراه بود.

منابع حاضر در پاسارگاد به گزارشگر هرانا گفتند: “از روز گذشته مسیر پاسارگاد بسته شده بود اما با ورود خیل جمعیت این مسیر تحت تدابیر شدید امنیتی گشوده شد ولی با محدودیت بسیاری برای شهروندان انجام شد.”

لازم به یادآوری است در مهرماه سال جاری، نامه‌ای با سربرگ اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری اصفهان و امضای «فریدون الهیاری» با موضوع «عدم برگزاری تور پاسارگاد» در فضای مجازی منتشر شد که برگزاری هر نوع تور گردشگری پاسارگاد شیراز از اول تا دهم آبان‌ماه سال جاری را “فاقد وجاهت قانونی” اعلام کرده و به تمام دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان اصفهان و هم‌چنین به انجمن صنفی دفاتر گردشگری اصفهان ارسال شده بود.

شایان ذکر است، هرسال عده‌ زیادی از ایرانیان روز ۷ آبان با عنوان «روز جهانی کوروش» در کنار آرامگاه وی گردهم می‌آیند.

تصاویر مربوط به گردهمایی امروز در مجموعه میراث فرهنگی پاسارگاد را در ادامه مشاهده نمایید؛

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید