خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مازندران؛ مرگ ۴۶ کارگر در شش‌ماهه نخست سال

مازندران؛ مرگ ۴۶ کارگر در شش‌ماهه نخست سال

خبرگزاری هرانا ـ ظرف ۶ ماه نخست سال جاری، ۴۶ کارگر بر اثر حوادث کار به دلیل نبود ایمنی محیط کار در مازندران جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۶ درصد کاهش داشت، گفت: “همه جان باختگان سوانح کار در مازندران مرد و ۴ فوتی متاهل بودند”.

وی افزود: “شهرستان های آمل با ۹ مورد ، بابل با ۷ ، ساری و میاندرود با ۵ مورد بیشترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند”.

علی عباسی گفت: “۲۴ نفر از این افراد به دلیل سقوط از بلندی، ۱۵ نفر به دلیل برق گرفتگی و ۷ تن نیز به دلیل برخورد جسم سخت جان خود را از دست دادند”.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه شهریور ماه با ۱۵ فوتی بیشترین و تیرماه با ۳ مورد کمترین آمار فوتی را داشت، افزود: “سنین ۲۱ تا ۴۰ سال با ۱۵ مورد داری بیشترین فوتی و سنین بیش از ۶۱ سال با ۳ فوتی کمترین آمار فوتی حوادث ناشی از کار را داشتند”.

عباسی گفت: “سه تبعه افغانستان نیز در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند”.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه ۴۴۸ نفر مصدوم بر اثر حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند گفت: “این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳ درصد کاهش داشت”.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است گفت: ارزش نهادن به جان انسانها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید